Селяни на Львівщині скаржаться, що через обприскування полів хворіють діти

logo
186277_seljani_na_lvivwini_skarzhatsja_wo_cherez.jpeg


07.05.2018, 14:20

пчелы, опрыскивание, болеют детиУ Дрогобицькому районі внаслідок обприскування посівних площ хворіють діти, гинуть бджоли.  Про це заявили учасники сходу села Тинів Грушівської сільської ради, на який було запрошено Грушівського сільського голову Івана Дудича, керівника ТзОВ “Західагро МХП” Вадима Льошенка, депутата Львівської обласної ради Михайла Задорожного, повідомляє ІА ZIK. 

Люди вимагали від аграрного підприємства припинення отруєння навколишнього середовища, а також відновлення зруйнованих важкою технікою доріг, говорили, що не отримали угод щодо користування їхніми земельними паями, порушували чимало інших актуальних питань, що хвилюють громаду. Зокрема – про необхідність вирішення питання пасовища для худоби, жалюгідний стан Народного дому й інших соціальних об’єктів, відсутність освітлення на вулицях, благоустрій. Селяни скаржаться, що з року в рік для їх населеного пункту в жодному з бюджетів коштів не передбачають.

За словами Грушівського сільського голови Івана Дудича, на даний час виготовляють проект освітлення Тинова, який подаватимуть у Львівську обласну раду на конкурс мікропроектів в наступному році. Керівник агропідприємства Вадим Льошенко пообіцяв тинівській громаді участь в ремонті сільських доріг.

Депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний доповів, що у цьому році коштом обласного бюджету буде продовжено ремонт дороги Новошичі-Ріпчиці на суму 8 млн грн, в обласному бюджеті також передбачено кошти на освітлення с. Красне Грушівської сільської ради, пообіцяв громаді Тинова підтримку у вирішенні проблем села.

Після гострих дискусій обласний депутат запропонував через місяць провести схід громади, на якому заслухати інформацію сільського голови та керівника агропідприємства про виконання досягнутих домовленостей.

В Дрогобычском районе в результате опрыскивания посевных площадей болеют дети, гибнут пчелы. Об этом заявили участники схода села Тынов Грушевского сельского совета, на который были приглашены Грушевский сельский голова Иван Дудич, руководитель ООО “Захидагро МХП” Вадим Лёшенко, депутат Львовского областного совета Михаил Задорожный, сообщает ИА ZIK. 

Люди требовали от аграрного предприятия прекращения отравления окружающей среды, а также восстановление разрушенных тяжелой техникой дорог, говорили, что не получили соглашений по использованию их земельными паями, поднимали многие другие актуальные вопросы. В частности – о необходимости решения вопроса пастбища для скота, плачевного состояния Народного дома и других социальных объектов, отсутствии освещения на улицах, благоустройство. Крестьяне жалуются, что из года в год для их населенного пункта ни в одном из бюджетов средств не предусматривают.

По словам Грушевского сельского головы Ивана Дудича, в настоящее время изготавливают проект освещения Тынова, который будут подавать в Львовский областной совет на конкурс микропроектов в следующем году. Руководитель агропредприятия Вадим Лёшенко пообещал Тынивской громаде участие в ремонте сельских дорог.

Депутат Львовского областного совета Михаил Задорожный доложил, что в этом году за счет областного бюджета будет продолжен ремонт дороги Новошичи-Репчицы на сумму 8 млн грн, в областном бюджете также предусмотрены средства на освещение с. Красное Грушевского сельского совета, пообещал общине Тынова поддержку в решении проблем села.

После острых дискуссий областной депутат предложил через месяц провести восток общины, на котором заслушать информацию сельского головы и руководителя агропредприятия о выполнении достигнутых договоренностей.


А поділитися?