Село на Львівщині – без електрики. Люди готові до радикальних дій

logo
143742_selo_na_lvivwini_bez_elektriki_ljudi_goto.jpeg


800x600 18460 9У селі Наварія, що на Львівщині, назріває конфлікт між мешканцями та керівництвом Пустомитівського РЕМ. Як розповідають мешканці, впродовж тижня у їхніх будинках постійно відключають електроенергію. При цьому ніхто не попередив ані про те, що будуть вестися ремонтні роботи, ані про те, доки такі відключення триватимуть. Люди скаржаться: електроенергії нема від ранку і іноді до пізньої ночі.

«У вівторок без попередження виключили світло. Так тривало і в середу, і в четвер, і в п’ятницю. Вчора я поїхав до головного інженера РЕМ, бо начальника вже не застав. Мені сказали, що ведуть високовольтну лінію. Добре, але чому нас ніхто не попередив, не повідомив? Я запитав це в інженера. Мені знаєте, що відповіли? Що на обласному сайті є вся інформація. Я живу в селі, і коли в мене нема світла, то нема інтернету, щоб на сайті дивитися. І телефону нема. І ще води і всього іншого. Ми маємо договір з Пустомитівським РЕМ. І я хочу, щоб той договір виконували. Я не маю договору з областю. І маю право вимагати і ставити запитання Пустомитівському РЕМ. А мене відправляють в область», – обурюється у коментарі Форпосту ситуацією, що склалася, мешканець Наварії Любомир Торба.

«Ми купили півсвині, заплатили три тисячі, сховали м’ясо в морозильну камеру. Хто мені тепер ці гроші поверне? У мене в хаті малі внуки, жінка 88 років. Ми хочемо тепла. А опалення включити не можемо. Ціле літо ніхто нічого не робив. І саме тепер, коли похолодало, вирішили лінію вести, – продовжує чоловік. – Я сказав інженеру: підключайте на іншу лінію. А він мені відповів: то неможливо. Сказав: поставте генератор на ті дні ремонтних робіт. Він мені: то неможливо. В результаті цієї розмови з інженером я не отримав жодної відповіді, окрім «то не до мене, то в область, то не я вирішую».

Любомир Торба зазначає, що електроенергію відключають вранці і подають увечері. І щоразу у різний час.

Скаржиться на хаотичне вимкнення ще один місцевий мешканець, учасник АТО Павло Нікітін. Він розповідає, що отримати адекватну і правдиву інформацію на гарячій лінії неможливо, і доки це продовжуватиметься, ніхто сказати не може.

«Вчора світло виключили в 8:40, а подали в 3 ночі. Про відключення не попереджають. Коли дзвонимо до оператора на гарячу лінію, кажуть, що наряд виписаний до восьмої. В восьмій дзвонимо – наряд продовжили до дев’ятої. Світло буде в десятій. Потім – буде в одинадцятій. Опівночі я не витримав і поїхав у Пустомитівський РЕМ. Попросив диспетчера надати інформацію, де зараз працює бригада, бо я хочу подивитися, що вони роблять. Я поїхав на те місце. Нікого там не знайшов. Ніч, нічого не освітлено. Повернувся в РЕМ, влаштував скандал. Прибула якась втомлена бригада, і сказала, що це буде продовжуватися ще в понеділок і надалі», – розповідає Павло Нікітін.

За його словами, це триває вже протягом тижня. «Я адекватна людина і розумію, що ремонт потрібно робити. Але напевне ж мусить бути якась технічна можливість подавати світло бодай на час обіду, коли працівники на відпочинку. Щоб бодай холодильники набрали трохи холоду. Щоб у кого малі діти, могли блендером їжу зробити. Потрібно прогріти квартиру, особливо, якщо є діти. Світло виключають в 8:40, включають, у кращому випадку, о восьмій вечора. Яка б не була модна морозильна камера, вона не витримає. Ми заготували продукти на зиму. Овочі для дитини. Сьогодні ці овочі можна вже викинути. Я вже не кажу про м’ясо. Страшно, бо невідомо, в якому воно стані», – розповідає Павло Нікітін.

Місцеві мешканці налаштовані рішуче. Кажуть, у понеділок підуть до міського голови і до керівництва РЕМ. «В понеділок ми з кількома людьми плануємо йти в Пустомитівську міську раду. Після того – зробити візит в РЕМ Пустомитівського району. А вже за наслідками візиту прийматимемо рішення, що робити далі: чи перекривати дорогу, чи перекривати РЕМ, чи нагодувати зіпсованими з холодильника продуктами керівництво того РЕМу. Так не може бути. Ми живемо в 21 столітті», – додає Павло Нікітін.

Про свою готовність йти до міського голови Пустомит говорить також Любомир Торба: «В понеділок підемо до мера. А як не буде результату, будемо підключати усі ЗМІ і шукати способи якось ту ситуацію вирішувати».

До слова, сьогодні, 21 жовтня, за інформацією, розміщеною на сайті Львівобленерго, планові відключення у Наварії теж мали би бути. Проте, як запевняють мешканці, електроенергія є.


А поділитися?