Село на Львівщині через зсув ґрунту було добу без газу

logo


image

У селі Модричі поблизу Трускавця стався зсув землі, який пошкодив газову трубу. Через це майже 500 будинків, а це близько півтори тисячі мешканців, залишилися без газопостачання на одну добу.

Зсув відбувся біля місцевої річки напередодні, 20 січня, близько 18 години. Натиску землі не витримала газова труба і стався витік газу, пише Суспільне.

“Причина банальна, тут є русло річки воно підмиває, власне ту ділянку, де йде центральний газовід і воно трошки зсунулося, це співпало із різким потеплінням з мінус до плюс 10, ґрунт не витримав і зсунувся”, — каже голова Трускавецької територіальної громади Андрій Кульчинський.

Андрій Кульчинський також додав, що зсув ніяк не пов’язаний із діяльністю шахт Полімінералу, адже вони розташовані з іншої сторони села.

Місцевий мешканець Богдан Хевпа каже, відсутність газу спричинили не надто багато незручностей, адже зараз надворі потеплішало.

“Вчора відключили газ – сьогодні нема, Богу дякувати що добра погода. А сьогодні на електриці – є електрочайник. Сьогодні на чаю, розгрузочний день після свят”, — каже Богдан Хевпа.

У четвер, 21 січня, впродовж дня газовики проводили аварійно-відновлювальні роботи. Подачу газу відновили після 16 години.

Головний інженер Дрогобицького відділення АТ “Львівгаз” Віктор Павлик, каже тепер прийняли рішення, що газопровід у цій ділянці буде наземним, адже на підземний може бути навантаження.