Серед неповнолітніх загострюється криміногенна ситуація

logo


Загострюється криміногенна ситуація і серед неповнолітніх. Лише у Львові у Шевченківському районі аж у півтора раза зросла кількість таких злочинів. І це переважно грабежі, розбої та хуліганство.

В області ситуація позитивніша, проте дитяча злочинність тут теж на високому рівні.

Кілька цифр від поліції. За минулий рік неповнолітні вчинили понад три десятки злочинів. Найбільше крадіжок та розбійних нападів.

15 незаконних заволодінь транспортними засобами, 6 випадків хуліганства, 4 порушення правил дорожнього руху, один з них призвів до смерті. 5 випадків умисних тілесних ушкоджень. Та два вбивства у Стрию. В одному випадку син убив батька, в іншому хлопець вбив чоловіка і викрав його гроші.

Неповнолітні злочинці від 16-ти років з Львівщини  відсиджують термін у Дубно або у Рівному. Також там порушники з сусідніх областей. Загалом таких – майже сотня.

«Там є 93 неповнолітніх. Нанесення тяжких тілесних ушкоджень – 1, вбивство – 4, зґвалтування – 5, крадіжки, грабежі, розбої – 65, одна особа відбуває покарання за злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотиків, 17 – засуджені за інші злочини», – каже речник пенітенціарної служби Львівщини Мирослав Демків.

Щоб покращити криміногенну ситуацію серед дітей, поліцейські будуть проводити в школах спеціальні навчання. Проте викоренити таку злочинність повністю не вдасться.

«Рівень невисокий підліткової злочинності, але є, на жаль, такий факт. У більшості – це з неблагонадійних сімей. Коли ми затримуємо підлітків, які скоюють правопорушення, потім вивчаємо – це батьки, які вживають  алкоголь і наркотики. Колись це були діти, чиї батьки виїхали за кордон на заробітки, а зараз таких менше», – додає головний поліцейський області Валерій Середа.

Підтверджує це і психолог Галина Карпук. Злочинці з’являються у сім’ях, де дітям не приділяють достатньо уваги. Та водночас вона каже, що не обов’язково мають бути батьки алкоголіки чи наркомани.

«Діти, які отримують достатню кількість тепла у своїх родинах, є менш схильні вчинити будь-які дії, які суперечать закону. Але непорозуміння в колі родини, вони формують поведінку дитини та призводять до певних злочинних дій», – зазначає Галина Карпук.

Психолог закликає батьків приділяти дітям більше уваги, а особливо це стосується підлітків. Разом із профілактикою від поліцейських, це дозволить у майбутньому зменшити кількість неповнолітніх злочинців.