Шахтарі продовжують голодувати у Львівській облдержадміністрації

logo


Четверо керівників шахтарських профспілок Львівщини розпочали голодування під кабінетом голови облдержадміністрації. Вимога — погасити борги із зарплати, які назбируються ще із серпня минулого року. Ніч, проведена у фойє адміністрації, на ранок дала результат: пікетувальників у свій кабінет запросив Василь Лозинський.

Протестний квартет керівників шахтарських профспілок Львівщини оголосили голодування під кабінетом очільника області. Все через заборгованість заробітної плати гірникам «Львіввугілля». На сьогодні це — майже 318 мільйонів гривень.

«Бачачи, що питання ніяк не вирішується і немає ніякої конкретики, ми з моїми напарниками прийняли рішення оголосити голодування до вирішення питання по заробітній платі. На даний момент заробітна плата виплачувалась останній раз 24 грудня після пікетування шахтарями Верховної Ради», — розповіла керівниця незалежної профспілки шахти «Лісова» Мирослава Кафтан.

Відтак вісім тисяч працівників вугільної галузі усі свята провели без грошей на зарплатному рахунку. В цей час на складах лежить більше 22 тисяч тонн невідвантаженого вугілля.

«Те, що нам скидається, є капля в морі. Нам треба заплатити за збагачення, електроенергію та інше, люди на карточку получають по 50-60 гривень. Що це є за кошти? Не закритий серпень до кінця, вересень і жовтень, листопад тільки почалося, грудень повністю не закритий. Ми хочемо чіткий графік погашення, щоб до кінця місяця хоча б закрити листопад. І друге — ми не знаємо що буде з вугільною галуззю взагалі, ніхто нами не цікавиться», — каже керівник профспілки шахти «Межирічанська» Василь Лесняк.

Зранку середи чотирьох протестувальників прийняв виконувач обов’язків голови адміністрації. Каже, уже звернувся до президента та уряду, а проблеми гірників вирішуватимуть поступово. До кінця січня мали б погасити борг за листопад.

«Вихід такий, що «Центренерго» планує від сьогоднішнього дня по 10 мільйонів погашувати. Цю заборгованість, якщо ми отримаємо такий графік і він влаштує наших шахтарів, то будемо очікувати до повного погашення», — зазначив в.о. голови Львівської облдержадміністрації Василь Лозинський.

«Ми переговорили з в.о. голови, він написав відповідні листи в адміністрацію президента, прем’єр-міністру. Поки ніякого результату нема, обіцяють, що сьогодні будуть знаходити якісь кошти», — каже керівник профспілки шахти «Степова» Василь Семканич.

Та гірників це задовільняє мало. Обіцяють не припиняти свій голодний вичікувальний пікет. На четвер, 23 січня, шахтарі уже анонсували через невиплату зарплати перекрити трасу Львів-Рава-Руська.