«Шекспір ще повернеться»: власник знакового львівського ресторану не планує закривати його назавжди

logo


Ресторан «Шекспір» на перехресті вулиць Любінської та Виговського давно став одним зі знакових місць для цього району та міцно закріпився на мапі львівських топонімів. «Зупиніть біля Шекспіра» – таку фразу водії маршруток й таксі часто можуть почути від своїх пасажирів.

Чому ж закрився ресторан, який успішно працював 17 років та яке майбутнє його чекає? Редакція «Вголос» вирішила дізнатись безпосередньо у співвласника «Шекспіру».

Петро Адамик давно відомий у Львові як успішний підприємець, політик та громадський діяч. У Львівській міській раді він очолює фракцію «Європейська Солідарність», а крім того є віцепрезидентом Української федерації регбі. Власне, саме Петро Адамик очолює львівську регбійну команду «Сокіл» у якості президента клубу. 

Та сьогодні, 17 листопада,  журналісти «Вголос» поговорили з паном Петром виключно як з підприємцем, і виключно про підприємницьку діяльність. Адже його вчорашнє повідомлення у соціальних мережах стосовно закриття ресторану «Шекспір», співвласником якого він є, викликало значний резонанс серед львів’ян. 

У коментарі Петро Адамик підтвердив інформацію про закриття ресторану та детальніше пояснив причини, які підштовхнули до такого рішення. Ключовим з них він називає пандемію, внаслідок якої «Шекспір», втім, як і абсолютна більшість львівських ресторацій, зазнав значних збитків.  

“Я такий самий підприємець, як й інші. Жодних привілеїв у мене немає, а проблеми ті ж самі. За минулу зиму ми з компаньйоном близько 2 млн грн доплатили, просто що б ресторан  функціонував. Зараз маємо рекордно високі ціни на енергоносії, та й і в людей за 2 роки пандемії пріоритети змінились« – говорить співвласник »Шекспіру”. 

Нагадаємо, «Вголос» писав про енергетичну кризу в Європі, однією з причин якої є штучне обмеження поставок газу з боку Росії. Внаслідок цього на всьому континенті утворились рекордні ціни на енергоносії, зокрема на газ. Про те, як у Львові готуються до зими з новими підвищеними тарифами, читайте у матеріалі «Вголос» за посиланням. 

За словами Петра Адамика, станом на сьогодні є тенденція до закриття «сімейних» ресторанів, розташованих у спальних районах Львова. І приклад «Шекспіру» – не поодинокий. Адже й інші заклади стикаються з однаковою проблемою – карантинні обмеження та високі тарифи, помножені на падіння купівельної спроможності та зміни культури споживання. 

“Я не хочу тут приплітати політику, але скажу так – зараз треба буде всім трохи перетерпіти. На жаль, ми не ЄС. І навіть у порівнянні з найближчим сусідом – Польщею, важко говорити про якісь компенсаторні механізми для бізнесу в Україні. Бо 8 тисяч грн, які торік держава обіцяла постраждалим від карантину підприємцям – це добре. Але чи можуть врятувати підприємство 8 тисяч?” – пояснює Петро Адамик. 

Проте, як повідомив співвласник «Шекспіру», на цьому його історія не закінчується. Петро Адамик відверто заявив, що разом зі своїм партнером має намір звернутися до міської ради за дозволом на будівництво нового об’єкту на ділянці, де зараз розташований «Шекспір». Наразі вони не визначились щодо характеру майбутнього проєкту, проте за словами підприємця, це так чи інакше будуть приміщення громадського призначення – офісний центр або готель. 

І за його словами, в майбутньому комплексі знайдеться місце і для ресторану, який продовжить традиції «Шекспіру» та збереже його назву. 

«Буду відвертий – з точки зору бізнесу зараз ресторан це валіза без ручки, як то кажуть. Але це направду дуже душевна історія, і ми будемо її продовжити. Точно буде переформатування, і я думаю, ми згодом відтворимо »Шекспір« вже у новому форматі. Аби збереглась історична тяглість та й зрештою емоційне наповнення цього місця» – підсумував Петро Адамик. 

ІА “Вголос”: НОВИНИ

Всі свіжі новини на нашому
Telegram-каналі Приєднуйся!