Сім громад Львівщини готуються отримати кошти з державного та обласного бюджетів: за прикладом Городка і Жидачева

logo


image

Львівська обласна державна адміністрація супроводжує розробку стратегій сімох територіальних громад області: Белзької, Сколівської, Стрийської, Рава-Руської міських, Красненської, Добротвірської селищних і Добросинсько-Магерівської сільської громад

Упродовж вересня представники різних департаментів ОДА та експерти проведуть розширені засідання робочих груп з напрацювання стратегій розвитку в Белзькій, Сколівській, Стрийській, Рава-Руській міських, Красненській, Добротвірській селищних та Добросинсько-Магерівській сільській громадах.

Усі вони, на пропозицію облдержадміністрації, до першого липня 2021 року подали рішення місцевої ради про початок розробки стратегії, рішення про затвердження складу робочої групи, затверджений графік проведення робочих груп та інших тематичних заходів з розробки стратегії громади. Тобто зробили перші кроки у розробці стратегії. Водночас, консультативну допомогу у напрацюванні стратегій департамент економічної політики Львівської ОДА надає всім громадам області і постійно.

“Прем’єр-міністр доручив усім областям у 2021 році активізувати напрацювання стратегій громад. З нового року Уряд планує, що всі запити на отримання коштів з державного бюджету мають базуватися на визначених стратегічних пріоритетах держави, регіону та громади. Тому ми почали з того, що проаналізували, які громади на Львівщині мають стратегії, які їх розробляють, а які особливо потребують допомоги. Для цього у червні ми провели 7 виїзних навчальних семінарів для посадовців органів місцевого самоврядування у районних центрах області, в яких взяли участь представники 67 громад. Після чого до 1 липня ми зібрали заявки на допомогу у стратегуванні від громад. Таким чином відібрали сім громад, які отримають необхідний супровід у напрацюванні якісних стратегій”, – пояснив голова Львівської ОДА Максим Козицький. 

Заступник директора департаменту економічної політики з питань регіонального розвитку Вадим Табакера додає, що наявність якісних стратегій не тільки пояснює самій громаді, куди та як рухатися, щоб зробити життя кожної людини кращим. 

“Йдеться, насамперед, про доступ до ресурсів. Стратегія і стратегічний підхід до управління дуже потрібні для того, щоб претендувати на кошти з державних та обласних програм, проєктів міжнародно-технічної допомоги та вкладень від інвесторів. Для напрацювання стратегії важливі є три речі: глибинний соціально-економічний аналіз території, стратегічне бачення та план реалізації. Ну, і сама реалізація. Бо, наприклад містечка Жидачів та Городок за 10 років свої стратегії втілили в життя і подолали більшість гострих проблем притаманних 90-м рокам і перетворилися на перспективні для інвесторів громади. Зокрема Городоцька громада сьогодні є одним з найбільш перспективних логістичних центрів області з митним пунктом, розвинутою промисловістю, зареєстрованим індустріальним парком та відповідною інженерною інфраструктурою, що розташована на великому транзитному кільці довкола Львова. Інший, непромисловий шлях розвитку обрали Моршинська та Трускавецька громади, які сьогодні активно втілюють в життя проєкти, що сприяють досягненню основної стратегічної цілі – розвитку туризму”, – пояснив Вадим Табакера.

У ЛОДА зазначають, що стратегія буде правильна та може бути успішна тільки тоді, коли її цілі визначить сама громада. Тому пропонують повний методично-консультативний супровід експертів та департаментів, а не готові рішення.

Перший виїзд у Рава-Руську територіальну громаду відбудеться вже завтра. Наразі ж робочі групи сімох визначених громад готують соціально-економічний аналіз і проводять анкетування населення та бізнесу. Завершити напрацювання стратегій планують до кінця грудня. 

Найбагатші і найбідніші територіальні громади Львівщини

10 найдохідніших громад Львівщини і 10 найбідніших: здивували Мостиська і Жовківська

Львівщина не хоче віддавати в Київ акцизний податок з пального

9 громад Львівщині змушені будуть віддати частину коштів у держбюджет