Сім’я власника мережі АТБ купила 5 га землі під Львовом та веде незаконне будівництво, — ЗМІ

logo


На території колишнього профілакторію у передмісті Львова, що займає більше 5 гектарів землі оздоровчого призначення, без жодних дозволів почали масштабне будівництво приватного комплексу. Раніше ця земля належала братові Тараса Козака, але після його втечі з країни, перейшла у власність групи осіб, пов’язаних з одним із власників найбільшої української мережі супермаркетів АТБ

Про це повідомляєRegioNews з посиланням на NGL.media.

Видання зазначає, що чиновники Львівської міськради “не помічали” самовільної забудови. Лише після відповідних запитів журналістів міська інспекція ДАБК виїхала на місце, оглянула ділянку і скерувала скаргу у ДІАМ. Попри те, що будівництво почали ще на початку травня,досі міськрада видала погодження лише на одну будівлю – і, схоже, має намір продовжувати “узаконювати” самобуди, видаючи подальші містобудівні умови та обмеження.

Як і з багатьма іншими рекреаційними територіями курортного селища Брюховичі, територію старого профілакторію спочатку передали в оренду під облаштування відпочинково-оздоровчого комплексу, а потім дозволили приватизувати.

Заінформацією видання, як мінімум з 2013 року ця ділянка офіційно належала компанії “Зелений бір” Богдана Козака, брата екс-нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Навесні 2021 року, відразу ж після втечі Козака, цю ділянку виставили на продаж за 5 млн доларів, але тоді її так і не змогли продати.

У травні 2022 року оперативники ДБР провели обшуки на об’єктах нерухомості, пов’язаних з Тарасом Козаком, в тому числі і у колишньому профілакторії. Але, судячи з судових ухвал, ні будівлі, ні земля так іне була арештована. ДБР протягом двох тижнів не надало журналістам пояснень з цього приводу.

В результаті землю реалізували шляхом продажу компанії. Вже у серпні 2022 року власником ТОВ “Зелений бір” став мешканець Дніпра Роман Биба. Сума угоди невідома, проте навряд чи вона була суттєво меншою заявлених раніше 5 млн доларів США.

Незабаром компанія спробувала зареєструвати повідомлення про початок виконання підготовчих робіт для забудови житловим комплексом. Але їй це не вдалося, бонаміри не відповідають цільовому призначенню земельної ділянки. Тому компанія хіба отримала повідомлення на підготовчі (не будівельні) роботи для реконструкції відпочинково-оздоровчого комплексу.

Навесні цього року, як зазначається у публікації, з територією колишнього профілакторію загальною площею майже 5,09 га у власності “Зеленого бору” залишилось лише 3,53 га, а решту поділили на п’ятьдрібніших ділянок, які перейшли у власність інших людей. Але, за даними журналістів, всі вони пов’язані з одним із найбагатших людей України – співвласником корпорації АТБ Віктором Карачуном.

Журналісти видання відвідали цю територію наприкінці травня та з’ясували, що там ведуться не просто підготовчі роботи, а повноцінне будівництво кількох будівель. Загалом зводять чотири споруди: дві великі на етапі першого поверху, ще дві менші – уже на етапі другого поверху. Тим часом на сайті ДІАМвідсутні будь-які документи, які б дозволяли це будівництво.

Не виявили журналісти відповідних містобудівних умов та обмежень (МОУ) у документах Брюховицької селищної ради. Не видавала їх і Львівська міськрада (Брюховичі стали частиною Львівської ОТГ у 2020 році). Лише 20 травня на сайті Львівської міськради опублікували наказ про затвердження МУО на будівництво на одній із ділянок для “відпочинково-оздоровчого комплексу з приміщеннями для тимчасового проживання та приміщеннямиводно-оздоровчого призначення”.

Нагадаємо, раніше троє колишніх начальників Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області незаконно видали під приватизацію земельні ділянки загальною площею понад 20 гектарів. Зловмисникам повідомили про підозру.