Сім’я військового медика з Львівщини, який помер від COVID-19, не отримала допомогу

logo


image

Допомогу виплачують сім’ям лікарів, які померли після інфікування Covid-19 та при виконанні службових обов’язків.

Сім’я начальника Львівського військового госпіталю Івана Гайди, який торік у червні помер від ускладнень коронавірусу, досі не отримала допомоги. Про це повідомило Суспільне.

Дружина Івана Гайди розповіла, що  її чоловік захворів на коронавірус вкінці травня, після того, як об’їжджав західний регіон. Відтоді минуло понад 7 місяців, проте родина виплату досі не отримала.

«Виплата не здійснена, бо не внесено зміни у наказ №402 (Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України) , який командування медичних сил ЗСУ мало би внести туди зміни. Бо в цьому наказі, як мені сказали, немає, що ніби помер від Covid-19. Мають внести зміни і оце вже 7 місяців з моменту його смерті вносять ці зміни», – розповіла Ольга Гайда.

За яких умов виплачують допомогу сім’ям медиків, які померли від COVID-19

Родинам медиків, які померли від ускладнень коронавірусу, за умови, що вони інфікувались на роботі, компенсацію виплачують різні установи, залежно від того, де працювали медики.

На Львівщині є шість родин невійськових лікарів, яким з державного бюджету виплатили гроші. Сума компенсації – понад півтора мільйони гривень для кожної сім`ї. П’яти родинам померлих медиків Фонд соціального страхування виплатив по більше як 200 тисяч гривень. У Фонді кажуть, таким виплатам передує розслідування обставин смерті.

“Ми, Фонд соціального страхування, отримує повідомлення про гостре професійне захворювання. У випадку смерті в Держпраці створюється комісія з розслідування такого нещасного випадку. За результатами складається акт чи смерть цього медичного працівника пов’язана із виконанням професійних обов’язків, чи ні”, – каже керівник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування Львівщини Юрій Бобиляк.

Правозахисник Юрій Танасійчук каже, що процедуру відшкодування родинам померлих медиків треба доопрацювати. Зокрема, потрібно було врахувати більш гнучке визначення статусу медика.

“Якщо це медик, який не перебуває в закладі, визначеному як для лікування COVID-19, а там припустимо керівник якоїсь іншої лікарні або лікар вторинної ланки, який контактував із хворим і у наслідок цього захворів, або можливо стався і летальний випадок – очевидно, що Міністерство охорони здоров’я мало би опікуватися всіма. Цього немає”, – пояснює правозахисник Юрій Танасійчук.

Підписуйтеся на сторінку “Діло” у Фейсбук