Ситуація із менінгітом на Львівщині: симптоми. Як вберегтися

logo


У порівнянні з 2016 роком, захворюваність менінгітом впала на 20%.Фото: todaysparent.com

Фото: todaysparent.com

Директорка департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак та головна позаштатна спеціалістка департаменту охорони здоров’я ЛОДА Наталія Тімко під час брифінгу розповіли журналістам про захворювання менінгітом, як його розпізнати та як від нього вберегтися.

Мінінгіт – запалення середньої оболонки головного мозку. Його викликають бактерії та віруси. Проте симптоми захворювання завжди однакові, незалежно від того, який збудник викликав хворобу. Як правило мінінгіт викликає сильний головний біль, нудоту, блювоту, що не приносить полегшення, та підвищення температури тіла.

У разі, якщо людина підозрює про захворювання мінінгітом, найперше, що потрібно зробити – звернутися до лікаря. Наталія Тімко зазначила, що лише лікарі, провівши лабораторні дослідження, зможуть встановити вид мінінгіту та призначити правильне лікування. 

Також вона розповіла, що, найбільш небезпечним вважається менінгококовий менінгіт, збудником якого є бактерії. Наразі на Львівщині не зареєстрували жодного випадку такого захворювання.

Захворюваність сирозним мінінгітом на Львівщині впала на 30% порівняно з літнім періодом 2017-го року, а порівняно з осіннім періодом 2016-го року – на 20%.

Сирозним мінінгітом в середньому на рік хворіють від 40 до 80 людей у Львівській області, і у 2017-му році спалаху хвороби не спостерігається.

Ірина Микичак зауважила, що причиною мінінгіту може стати ускладнення грипу та інших вірусних інфекцій, коли запальний процес торкається оболонки мозку. Також вона додала, що менінгіт особливо небезпечний для дітей. Якщо у дитини з’явилися висипи на тілі при распіраторних захворюваннях, то потрібно негайно звертатися до лікаря, бо упродовж двох-трьох годин існує загроза для життя.

Проти менінгококового, туберкульозного та пневмококового менінгіту існують вакцини, проте їх можна придбати лише за власні кошти. Вакцинація проти гемофільної палички в Україні обов’язкова. Від інших менінгітів в Україні вакцин немає.