Скандал довкола каплиці на Малоголосківській у Львові: у міській раді не дотримуються детального плану території

logo


МІСТО

За цим планом, кажуть мешканці, на вулиці мали звести школу, дитсадок та дитмайданчик. За 7 років цього так і не зробили

Усі фото: Galnet

Мешканці вулиці Малоголосківської у Львові скаржаться, що їхній район тотально забудовують багатоповерхівками – впритул одна до одної, натомість соціальної інфраструктури бракує. Люди вже кілька років поспіль виборюють для себе школи, садочки, дороги та сквери, оббиваючи пороги у Львівській міськраді та влаштовуючи акції протесту. До усього цього, розповідають місцеві у розмові з Galnet, поблизу домівок видніється нова каплиця невідомої єпархії.

Це недалеко від мого будинку. Я ще у 2018  році, коли тільки посвятили хрест, писала про це у соціальних мережах. Вони спочатку заручилися підтримкою забудовників, які поруч зводили свої житлові комплекси, освятили хрест на ділянці, яка не була відведена для таких потреб, а цього року навесні притягнули будівельний вагончик, який перед тим стояв десь в Івано-Франківській області, обшили його вагонкою, зробили нібито благоустрій і правлять там Служби Божі. Вони парафіян привозять своїм бусом і по інших церквах поширюють інформацію, особливо в православних, що треба прийти туди і підтримати церковну громаду. Отець Олексій Леонов, який є настоятелем цього храму, колись правив у Дублянах , там про нього не дуже добре відгукуються. У Львові отець зареєстрував громаду в одній із квартир на вулиці Малоголосківській. Я написала електронного листа у львівську єпархію УПЦ – до сьогодні відповіді не отримала, тому ми навіть не знаємо хто він такий і звідки. Я хочу побачити те протокольне доручення. До якої конфесії належить той отець, можливо він не має права правити. Тоді питання: хто його фінансує? Точно не парафіяни – бабусі, які там збираються. Хрест та запрошення отців фінансувала фірма ТОВ «Лев Девелопмент» Олександр Островський та Василь Левицький. Ця споруда – вагончик стоїть на межі парку, який ніяк не дочекається другої ухвали сесії на виготовлення проєкту землеустрою, – розповідає Galnet Людмила Федяй.

Galnet поспілкувався з одним із власників компанії ТОВ «Лев Девелопмент» Василем Левицьким, який стверджує, що ні він, ні його компанія не має жодного відношення до історії із встановленням хреста та споруди на території Малоголосківського парку.

Я не маю ніякого відношення до тої каплиці. Все що говорять люди, це говорять люди. Ні я, ні моя компанія немає жодного відношення ні до каплиці, ні до хреста, тому коментувати нема що, – пояснює Galnet Василь Левицький.

Як повідомили Galnet у православному храмі Львова, що на вулиці Короленка, 3, який належить до Української православної церкви, священника Олексія Леонова у них немає.

У нас такого священника немає, і на вулиці Малоголосківській у нас також нічого немає, – пояснили Galnet в Українській православній церкві на вулиці Короленка.

Нам також вдалося поспілкуватись із самим настоятелем храму – отцем Олексієм Леоновим.

Той каже, парафію покровителя Миколая Мирликійського Чудотворця зареєстрували ще у 2018 році.

Ближче до Великодніх свят цього року, ми вирішили встановити каплицю, щоб це свято святкувати у нашій святині. До того часу ми проводили переговори з міською радою, працювали з депутатами, також наше керівництво дало нам благословення на служіння в цьому місці, в цьому храмі, для того, щоб духовно опікувати людей, – пояснює Galnet отець Олексій Леонов.

Інформацію про те, що до цього храму на Служби привозять бусами людей з інших міст настоятель храму називає спотвореною. Каже, люди з інших міст приїжджають лише по великих празниках.

Інформація є трохи спотвореною, оскільки був в нас празник, люди приїхали з різних куточків Львова, з інших областей. У нас було велике свято – народження церкви і парафії, а люди це сфотографували під викривленим кутом, але це неправда, – пояснює Galnet отець Олексій Леонов.

Отець Василь (ліворуч) і отець Олексій

Храм не належить до Московського патріархату, але міська рада хотіла демонтувати його, каже у коментарі Galnet сотрудник храму отець Василь.

Це є Українська Православна Церква – ПЦУ, це ніякий не Московський патріархат, бо люди перекручують. Тут відстоювали права самі парафіяни, вони не дали міській владі демонтувати цю каплицю, хоча техніку вже підігнали. То був Страсний тиждень, навіть сам водій крана відмовився піднімати святиню, – розповідає Galnet отець Василь.

Сама каплиця стоїть на землі, яка колись вважалась дачною ділянкою. І її храму подарував власник, запевняє отець Василь.

Ця земля не куплена, а подарована, а ми зараз робимо усі документи. Тут  колись була дача, жив дідусь старенький, який не міг цю землю утримувати, і він сказав, щоб краще тут була церква, – каже Galnet отець Василь.

Громадський діяч Володимир Беньо розповів Galnet, що земля, на якій стоїть каплиця, не має кадастрового номера.

Наскільки я знаю, кадастрового номера і чітко виділеної земельної ділянки там немає. У районі Малоголосківської в першу чергу мали б реалізувати те, що місто зобов’язалося: школи, садочки. З детальним планом території на вулиці Малоголосківській, який розробили у 2013 – 2014  роках, тут мали б звести як мінімум одну школу і садочок. По суті, поки не подбають про соціальну інфраструктуру, не облагородять парки і затвердять їхні межі, ніяким чином мешканці району не бачать за можливе будувати якісь культурні чи інші будівлі, які не відповідають потребам району, тим більше, що поруч є храми УГКЦ і ПЦУ. Люди, які захоплюють земельні ділянки, передбачені під об’єкти рекреації, не можуть бути світилами чи навчати, як правильно жити, – ділиться Володимир Беньо.

До слова, мешканці вулиці Малоголосківської неодноразово звертились на Гарячу лінію Львова, аби міські посадовці демонтували каплицю. Мотивувавли це тим, що на цій ділянці має бути парковка і відпочинкова зона.

Після численних баталій та переписок, на Гарячій лінії міста з посиланням на управління архітектури повідомили, що термін демонтажу встановлює Шевченківська районна адміністрація та відділ самоврядного контролю за використанням та охороною земель. Також додали, що цю будову веде священник Православна Церкви України Предстоятель митрополит Епіфаній Думенко. 8 липня цього року адміністративна комісія Шевченківської районної адміністрації розглянула протокол складений щодо самовільного встановлення тимчасової споруди за адресою вулиця Малоголосківська, 30 та притягнула порушника до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу 850 гривень, але демонтаж каплиці припинили через протокольне доручення Львівської міської  ради. Мовляв, це тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності.

Нагадаємо, що у Львові діє меморандум, підписаний церквами усіх конфесій про недопущення незаконного будівництва сакральних релігійних споруд в місті, у тому числі на вулиці Малоголосківській, каже у коментарі Galnet Людмила Федяй.

У  нас на початку червня цього року  був Андрій Садовий і він сказав, що на раді церков вирішили, що ніяка конфесія не займатиметься самозахопленням землі для своїх сакральних споруд. 15  червня цей вагончик мали демонтувати. Оскільки цього до сьогодні не зробили, ми подали адвокатський запит на Львівську міську раду з проханням вияснення чи виділялася земля під цей вагончик, чи були якісь дозвільні документи на встановлення сакральної споруди. І чи ця земля в генеральному плані відведена під такого типу споруди. Чекаємо на відповідь, – говорить Людмила Федяй.

Більше тижня Galnet намагався отримати офіційний коментар від представників міської влади, а саме управління архітектури та урбаністики та  Шевченківської райадміністрації, але безуспішно. «Поки що коментувати нема що,ми стежимо за цим питанням», – повідомили представники пресслужби Львівської міської ради.

До слова, 13 липня відбулася робоча нарада із представниками Шевченківської райадміністрації та мешканцями Малоголосківської.  Чиновники порадили мешканям збирати підписи на демонтаж споруди, а самі вони не хочуть політичного та релігійного скандалу.

Адміністрація порадила нам збирати підписи мешканців району. Адміністрація переживає, щоб не розбурхати політичний або релігійний скандал на грунті демонтажу цієї споруди, яка нібито є церковною. Міська влада каже, що ця споруда по документах як комерційний кіоск рахується. І нам повідомили, якщо хочемо змін, потрібно збирати підписи, що громада проти цієї споруди. Міська рада тягне час, щоб не ухвалювати кардинальні рішення. Що там відбувається, які підкилимні ігри, ми не знаємо. Але точно знаємо одне – йде затягування часу. Перенести термін демонтажу тієї забудови, кажуть, що у них немає механізму, аби зараз на це впливати. Ні міська влада, ні адміністрація не звертаються у поліцію, хоча можуть це зробити, вони навіть не хочуть виїжджати на місце. У цьому районі відбувається стільки абсурдних речей, що доходиш до висновку, що мало які закони у нас діють, – розповідає Galnet мешканка вулиці Підголоско Тетяна Шевчук.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.