Скандал у Львівському університеті: Богдана Пастуха звільнили за боротьбу з корупцією?

logo


Богдан Пастух

Днями з’явилася інформація про те, що доцента кафедри теорії літературної та порівняльного літературознавства філологічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Боглана Пастуха звільнили із займаної посади.

Сам Богдан Пастух такі кроки керівництва ЛНУ вбачає в своїй боротьбі з плагіатом і корупцією у вузі.

Друзі, я хочу подякувати усім Вам за Вашу підтримку, кожному зосібна. Цими днями я маю безліч телефонних розмов, приватн…

Posted by Bohdan Pastukh on Tuesday, 20 June 2017

«2012-ий рік – уперше вголос на захистах студентських робіт я заявив про плагіат. Тоді моя рецензія зникла, з’явилася інша, з хорошою оцінкою. Згодом відмовився голосувати за докторську дисертацію через її низький рівень. На засіданні кафедри я все це пояснив. Згодом – моє переобрання на посаду – третина голосів проти і попередження: ‟будете ще – вилетите з роботи”. У той же час у шахрайський спосіб мене переводять на іншу кафедру», – коментує зародження свого конфлікту з вузом науковець і продовжує: «2015-ий – розповів у фейсбуці і на телебаченні про корупцію у Львівському університеті І.Франка. Показав як ходять неоподатковані кошти, як тиснуть на викладачів для того, аби провести до захисту роботи низької якості. 12 студентів написало заяву про корупцію, про схеми, які покриває адміністрація філологічного факультету. Студенти на камеру засвідчили наявність корупції, назвали імена. Згодом понад 60 студентів звернулися з заявою до ректора університету Мельника В.П. з тим, що на філософському факультеті зі студентів філологічного вимагають хабар. І це після Майдану (sic!)».

Декан філологічного факультету у коментарі виданню Galinfo описав процедуру конкурсного відбору педагогічних працівників Львівського національного університету імені Івана Франка на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників, підсумувавши такими словами: «Коментування теми хабарництва, про яку неодноразово, обравши для себе найвигіднішу позицію правдоборця, стверджує Богдан Пастух, справа вельми невдячна, бо так, чи інакше опинишся у програшній ролі того, хто виправдовується. Тому лише цитата класика:«З часів прапрадіда Гомерааж до сьогоднішнього днянемає кращого гримера,ніж добросовісна брехня»

Тим часом на підтримку звільненого Богдана Пастуха висловлюються його колеги з університету й літературної спільноти.

на жаль, український університет залишається токсичним середовищемпригадую, в 90-х ми так по-богемному стібалися з цих…

Posted by Anatoliy Dnistrovyi on Tuesday, 20 June 2017

“…в ЛНУ за незалежну позицію і бротьбу з корупцією звільнили улюбленого викладача і захисника інтересів студентів філологічного факультету…” Bohdan Pastukh. Львове, Львове! Що з твоїми людьми?

Posted by Iryna Podolyak on Tuesday, 20 June 2017

Скажу. Дещо винесу з власних коментів, дещо – з непростих роздумів останніх днів.Навесні 2014 року у Львівському універ…

Posted by Ostap Slyvynsky on Wednesday, 21 June 2017

Тепер і я хочу висловити кілька своїх міркувань, пов’язаних із звільненням Богдана Пастуха. Я також отримую повідомлення…

Posted by Taras Pastukh on Thursday, 22 June 2017

На захист викладача також стали студенти, які створили у фейсбуці подію «Студенти ПРОТИ свавілля в ЛНУ».

Нагадаємо, що вперше тема хабарництва в Львівському університеті гучно пролунала ще в липні 2015 року після розслідування каналу «Еспресо tv» про корупцію в кількох українських вузах.

ЛітАкцент