Скандал у Самборі: комунальники оголосили війну МАФам біля ринку (ВІДЕО)

logoСкандал у Самборі: комунальники оголосили війну МАФам біля ринку (ВІДЕО)

04 Липня, 15:20

logo-black

Скандал у Самборі: комунальники оголосили війну МАФам біля ринку (ВІДЕО)

У Самборі працівники КП «Обʼєднане», яке очолює підсудний
Євген Квас, мали намір ліквідувати місцеві МАФи. Про це стало відомо із відео, яке оприлюднили на сторінці комунального підприємства у Facebook.

Як зазначив у своєму дописі місцевий журналіст Юрій Леськів, мова йде про кіоски,
розташовані на території приватного підприємця Романа Канінця, що прилягає до самбірського ринку.

«Сьогодні пан Євген прибув на територію поруч з ринком. Із ним – підлеглі комунальники, важка техніка. Почали сувати там деякими малими архітектурними формами – торговими спорудами, мовляв стоять на комунальній землі і тому їх треба перенести. Тобто, роками кіоски там стояли і все було ОК, і аж раптом виявилося – вони не в тому місці (…)

Але хочеться додати,
що пан Євген цього разу знову влучив у штангу. Бо важкою технікою їздить не по території ринку п. Деньковича, а по прилеглій території одного з самбірчан – приватних підприємців, де розміщено 30 торгових місць», – йдеться у повідомленні.

У коментарі LMN приватний підприємець Роман Канінець, на території
якого й розташовані ці МАФи, розповів, що йому було відомо про порушення щодо розташування кіосків. Більше того, він вже розпочав роботу над усуненням цієї проблеми, а саме – пересував ті МАФи, які виступали за межі його орендованої ділянки.

«Вийшло так, що кіоски трохи виступали за межі ділянки і зачіпали тротуар. Колись у мене був договір на земельну ділянку, а потім, коли документи переробляли, й з’явився інший договір, змінилась також конфігурація ділянки.
Однак кіоски вже стояли, це по-перше, а по-друге, я точно не знав, як саме змінились ці межі, адже мене про це не попередили, а я в цьому некомпетентний. І вийшло так, що вони займали трохи тротуару», – зазначив приватний підприємець.

За його словами, представники міськради заміряли ділянку та визначили її межі, після чого пан Роман взявся за пересунення МАФів, аби виправити це порушення.

«Один кіоск я якраз вчора пересунув, і
саме в той час до мене зателефонував Євген Квас. Він сказав мені, що вони будуть забирати мої кіоски, які виступають за межі. Я йому відповів, щоб він надав мені якісь відповідні документи, адже я вже найняв людей, які працювали над пересуненням кіосків, на що він відповів: «Ви мене почули». Через кілька хвилин до мене зателефонував керуючий справами з тими ж словами. Я йому сказав, що попередження про такі справи по телефону – це неправильно. Додав, що я знаю про це порушення і вже його
вирішую. Він мені вкінці відповів те саме, що й Квас, і вибив», – додав підприємець.

Після телефонної розмови представники КП на чолі із Євгеном Квасом приїхали на ділянку, де були розташовані кіоски та саме відбувався процес із пересунення МАФів, які виходили за межі ділянки. Також із комунальниками приїхала техніка та поліція.

«Люди побачили, що відбувається, встали на мій захист. І вже після цього Квас сказав, що мова не
йде про те, щоб забирати МАФи, а лише про те, щоб пересунути їх. Також з ним були люди, які знімали це на телефон, щоб виставити картинку, як вони роблять щось хороше», – розповів пан Роман.

Зазначимо, що серед місцевих мешканців, які встали на захист приватного підприємця був і самбірчанин Андрій Король. Він зазначив LMN, що під час конфлікту, який виник між Євгеном Квасом та місцевими, зокрема й ним,
директор КП «Об’єднане» погрожував чоловікові.

«Я саме їхав додому, аж дивлюсь, стоїть техніка, немає як проїхати. Я просунувся і бачу – стоїть Квас. Думаю, історія зі сміттям продовжується. Тож я підійшов ближче, почув як пан Роман, власник тієї ділянки, сперечається з Квасом. Я звернувся до голови СКП з питанням, чи є у нього відповідні документи на проведення відповідних робіт. У комунальників їх, звичайно, не було», – розповів чоловік.

Пан Андрій додає, що місцеві мешканці звертались до Євгена Кваса із запитаннями та обуреннями щодо його дій, на що він просто мовчав та посміхався.

«Після того, як все ніби розв’язалось, я проходив повз Кваса, аж тут він повернувся і каже до мене: «Чекай, ми тебе ще знайдемо». Тож я висловив бажання написати заяву до поліції, яка ще була на місці, щодо погроз в мою сторону, однак слідчі розбирались з іншими моментами і так і не взяли моїх
показань», – додав він.

Водночас приватний підприємець Роман Канінець зазначив, що після тривалого конфлікту комунальники відрізали кріплення кіосків, які виступали за межі ділянки, після чого забрали техніку та поїхали.

«Правоохоронці взяли пояснення в мене і в Кваса, і на тому все завершилось. Тобто вони практично нічого не робили, лише картинку для себе відзняли. Кіоски стоять вже виключно на моїй орендованій
території, по відповідних межах. На сьогоднішній день, як мені сказали, конфлікт вичерпано», – додав підприємець.

Місцевий журналіст Юрій Леськів у коментарі LMN висловив припущення, що вчорашня ситуація у Самборі була спрямована на відвернення уваги громадськості від справді важливих проблем.

«Зараз триває перевірка фінансової діяльності СКП. І, можливо, пан Євген просто
відволікає увагу таким чином від головних тем щодо фінансової та господарської діяльності підприємства, яких насправді чимало», – зазначив журналіст.