Скандально відомі активісти намагалися зірвати прес-конференцію з критикою голови ЛОДА

logo


Представники скандально відомої у Львові ГО «Українська спілка учасників АТО», які у лютому були активними учасниками пікету проти кандидата в президенти Володимира Зеленського у Львові, у п’ятницю, 8 листопада, у Львівському прес-клубі захищали від критики голову Львівської ОДА Маркіяна Мальського, який є представником Зеленського в області.

8 листопада у Львівському прес-клубі була анонсована прес-конференція на тему: «Загроза техногенної катастрофи у місті обласного значення Новий Розділ через зрив опалювального сезону. Шляхи вирішення цієї проблеми», учасниками якої були нардеп Тарас Батенко та екс-заступник міського голови Нового Роздолу Андрій Цюра. Перед самим початком прес-конференції у прес-клуб прийшли близько 30 представників ГО «Українська спілка учасників АТО», частина з яких у камуфляжній формі. Вони намагалися увійти у зал, де мала бути прес-конференція. Керівник прес-клубу Роман Шостак розцінив такі дії активістів як спробу зірвати прес-конференцію для журналістів і навіть пропонував її скасувати.

Активісти намагалися зірвати прес-конференцію у Львівському прес-клубі (фото прес-клубу)

«Ми намагаємося привчити всіх до правила, що пріоритет у Львівському прес-клубі – для журналістів. Ці люди зігнорували цю вимогу, заявили, що вони мають право зайти, ставити запитання. Ніхто з них не мав журналістських посвідчень, вони казали, що вони учасники АТО. Це добре, але вони не мали ніякого стосунку до журналістської діяльності», – пояснив Шостак у коментарі ZAXID.NET.

Але за наполяганням організаторів прес-конференція таки відбулася. Нардеп Тарас Батенко розповів про ситуацію у Новому роздолі та Новояворівську, розкритикував ЛОДА за недостатні, на його думку, заходи для вирішення проблеми із теплопостачанням цих міст, навіть заявив, що готовий подарувати голові ОДА Мальському калькулятор і прогноз погоди.

Представники «УСУ АТО» декілька разів перебивали прес-конференцію, вимагаючи, аби їм надали слово. Наприкінці учасник цієї організації Костянтин Дерюгін таки поставив запитання: «У контексті сьогоднішньої прес-конференції у мене складається враження, що прес-конференція була скерована на те, щоб дискредитувати Львівську ОДА а саме її очільника пана Мальського. Дайте мені відповідь на питання: цей зал проплатили люди, які замовили пана Мальського?».

Роман Шостак розцінює сьогоднішні дії активістів у прес-клубі як перешкоджання журналістській діяльності і має намір подати заяву у прокуратуру Львівської області. Про це він повідомив наприкінці прес-конференції. Також зауважив про певну закономірність у діях згаданих активістів:

«Я звернув увагу. Ці панове приходили тоді, коли давали прес-конференції проти голови ЛОДА Синютки, тепер приходять, коли критикують Мальського». Шостак навіть попросив Батенка, в разі, якщо той станете головою ОДА, щоби ці активісти на прес-конференції більше не приходили.

Нагадаємо, члени «УСУ АТО» регулярно беруть участь у політичних вуличних акціях у Львові. Також вони часто озвучують свої вимоги під час сесій Львівської облради та на апаратних нарадах у ЛОДА. Про діяльність цієї організації ZAXID.NET опублікував низку розслідувань та публікацій, реакцією на які стала спроба захоплення редакції видання в грудні 2018 року.

У лютому 2019 року учасники «УСУ АТО» були активними учасниками пікету проти Володимира Зеленського у Львові. Пізніше стало відомо, що акції проти Зеленського замовили представники адміністрації президента Петра Порошенка через народного депутата Андрія Антонищака. В понеділок, 27 травня, «УСУ АТО» та низка інших місцевих угрупувань розпочали безстрокову акцію на площі Ринок з вимогою відставки мера Львова Андрія Садового.