Скандальний МАФ у сквері Гідності на Сихові знову розбудували

logo


Забудовник скверу Гідності на Сихові знову добудував другий поверх скандального МАФу, який раніще було демонтовано. Мова про будівлю яку самовільно розбудували на місці колишнього кафе «Тераса» у сквері Гідності на просп. Червоної Калини, 109, а потім узаконили через суд, повідомляє Львівський портал.

На фотоЛьвівського порталу, що зроблено 24 листопада 2023 року, споруда знову має другий поверх.

Як відомо, ще у 2013 році бізнесмен отримав від міської ради містобудівні умови та обмеження на будівництво торгового комплексу зі знесенням будівлі кафе, а у 2014 році виконком ці містобудівні умови скасував. У 2020 році мерія не продовжила договір оренди ділянки площею 0,06 га під кафе на наступні 10 років. Однакі рішення про не продовження договору оренди, і рішення виконкому про скасування містобудівних умов ФОП оскаржив у суді.

Після рішень суду влітку 2022 року підприємець почав будувати на місці критого літнього майданчика торговий центр. Місцеві мешканці та адміністрація школи №98, що розташована поруч, звернулись до міськради з проханням перевірити законність розбудови кіоска. 30 серпня виконком Львівської міськрадивдруге скасував містобудівні умови та обмеження на будівництво МАФу, а 31 серпня міська комісія з питань ТЕБ і НС дозволила демонтувати його.

Сихівська райадміністрація через суд зобов’язала підприємців демонтувати майданчик. Згодом підприємець знову отримав від мерії дозвіл на монтаж літнього майданчика попри рішення суду. Післяскандалу у вересні 2022 року другий поверх магазину таки демонтували.

Втім власник магазину Володимир Кульчицький оскаржив рішення виконкому у комісії в Львівському окружному адмінсуді. Ще в березні 2023 року суд визнав протиправним та скасував рішення виконавчогокомітету про заходи безпеки навколо території ЗСШ №98, а також рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, що передбачали демонтаж кіоска.

Це рішення у липні підтвердив і Восьмий апеляційний адмінсуд, який вирішив, що на момент початку будівництва магазину власник мав чинний договір оренди землі та затверджену містобудівну документацію. Цю постанову можнаоскаржити в касаційному суді.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.