Скандинавська ходьба, підприємництво та інформаційні технології: як у Львові працює університет для пенсіонерів

logo


ЛЮДИ

У навчальному закладі навчається 112 студентів

Фото: Galnet

У Львові 11 жовтня відкрили університет третього віку «Протон». Наразі тут навчається 112 людей. Усі – пенсійного віку.  Як розповів Galnet регіональний менеджер університету третього віку у Львові Павло Коваль, це найбільша кількість студентів цього навчального закладу, після Києва. А реєструвалися на навчання у Львові понад 300 людей. 

Відбирали студентів за предметами, які вони хотіли опановувати. Не мало значення, коли саме людина реєструвалася. Важливо було, чи є вчитель і достатня кількість студентів. Щойно до нас долучаються нові викладачі, ми запрошуємо студентів, які реєструвалися на їхні предмети, – розповідає Galnet керівник львівської філії університету.

Студентам пропонують навчальні програми на вибір: «Бізнес та підприємництво» або «Індивідуальна». Зазвичай ті, хто обрав «Бізнес і підприємництво», уже мають підприємницькі ідеї. Таких у львівському «Протоні» 10.

У нас мікропідприємництво веде викладач, який є власником бізнесу. А маркетингу навчає викладачка, яка проводить бізнес-тренінги для компаній, – пояснює Павло Коваль. 

Викладачі в університеті «Протон» працюють на волонтерських засадах, а для студентів навчання безкоштовне. Вони відвідують лекції, практичні, активні та творчі заняття. Galnet завітав у Стрийський парк, де студенти університету третього віку вправляються у скандинавській ходьбі.

На заняття прийшло 12 людей. Інші 100 студентів обрали йогу, китайську гімнастику Цигун, фітнес, танці, арт-терапію, рукоділля або родовід.

Заняття зі скандинавської ходьби проводить Оксана Заліско, яка у 2020 році здобула «золото» на Всесвітніх іграх майстрів та перемогла на Кубку світу з лижних перегонів серед ветеранів спорту у 2019 році. На заняття фахівчині приєднались й інші люди, які не є студентами університету третього віку. Але після завершення фізичної активності з’явилось ще троє охочих стати ними.

На початку спортивного заняття студенти із тренером розминаються, а далі – правильно ходять Стрийським парком 2,5 кілометри.

Фото: Galnet

Серед тих, хто опановує нове заняття подружня пара, а віднедавна і студенти університету третього віку, Марія та Роман. 

Лекції мені надзвичайно цікаві. З емоційного інтелекту сьогодні було інтерактивне заняття. Коли вступали сюди, не вагалися. Сьогодні на лекції були такі цікаві люди, щось нове розказували, чого ми не знали, показували різні погляди на життя, – ділиться з Galnet пані Марія.

Лекції та практичні заняття для студентів проводять у бібліотеках міста. Площі для навчання готові давати й університети Львова, але через посилення карантину основні заняття зараз проводять у zoom або на свіжому повітрі. 

Університет третього віку «Протон» заснував благодійний фонд «Let’s help!». Студентів львівського філіалу навчає 22 людини, а саме: викладачі, вчителі, спеціалісти, аспіранти та студенти випускних курсів. Щоб стати викладачем-волонтером в університеті «Протон» потрібно заповнити заявку на офіційному сайті університету.

Павло Коваль розповідає, що деякі викладачі проявили ініціативу і запропонували свої предмети для лекцій та практичних. Відтак у Львові, окрім основних предметів, яких  навчають у всіх філіалах по Україні, є унікальні, а саме: польська мова, емоційний інтелект, комунікативна компетенція, музикознавство, стилістика.

На лекціях студентам не дають завдання додому, але можуть порекомендувати додаткову літературу чи інформацію. Практичне заняття можна обрати одне з п’яти на вибір: інформаційні технології, англійська мова, іспанська, німецька або польська. 

А нещодавно студентам організували майстер-клас судді телевізійного шоу «МастерШеф» Тетяни Літвінової. Усі охочі готували ризотто з качкою конфі та гарбузовим пюре.

Фото: Павло Коваль

Надалі, каже Павло Коваль, намагатимуться влаштовувати львівським студентам не менше одного майстер-класу від успішних людей щомісяця. 

Студенти університету третього віку мають заняття переважно кожного дня – все залежить від обраної навчальної програми чи дисципліни. Тривалість одного заняття – 90 хвилин. Навчання триває рік і складається з двох семестрів: осіннього – з жовтня по грудень та зимового – з лютого по травень. Передбачили в університеті і зимові та літні канікули, але навіть під час них активності не припинятимуть. Після завершення навчання випускники університету отримують сертифікати. А хто захоче, після закінчення, може вступити ще раз. Зареєструватися можна усім, хто має пенсійне посвідчення, за посиланням.

У нас немає такого, що студент може вчитись тільки один раз. Звичайно, немає сенсу брати той самий предмет на новий семестр, але вони можуть вчитись у нашому університеті ще раз. Та під час нових наборів перевагу отримують ті, хто ще не навчався у нас, – пояснює регіональний менеджер університету «Протон».

Окрім Львова, філії університету третього віку «Протон» є у Києві, Харкові, Дніпрі та Одесі. Наступного року планують відкрити їх ще у п’яти містах України, у яких саме, поки не анонсують. 

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.