Скасування пільгового проїзду у Львові. Чи має на це право місцева влада

logo


image

У п’ятницю, 23 квітня, у міській раді Львова повідомили позицію щодо пільгового проїзду у місті. За словами заступника міського голови Львова Андрія Москаленка, рішення про призупинення пільгового перевезення є критично необхідним та законним.

Позиція міської ради Львова

За словами Андрія Москаленка, таке рішення прийняла міська комісія з ТЕБ і НС, зважаючи на те, що Львів перебуває у “червоній” карантинній зоні.

“У Львові у громадському транспорті діє багато пільг на перевезення пасажирів – чи не найбільше в Україні. Рішення про призупинення дії пільг на проїзд у транспорті було прийнято на міській комісії ТЕБ і НС. Воно є не просто виваженим і законними, на сьогодні воно є критично необхідним, адже маємо боротися за життя кожної людини”, — сказав Андрій Москаленко.

Москаленко також додав, що пільгове перевезення відновлять, коли Львів вийде з “червоної” карантинної зони.

“Це — порушення прав” — Уповноважена з прав людини

Нагадаємо, напередодні, 22 квітня Уповноважена з прав людини Людмила Денісова звернулася до мера Львова щодо поновлення прав громадян на пільговий проїзд у громадському транспорті. Про це вона повідомила на своєму Telegram-каналі.

“Органи місцевого самоврядування, утворені ними комісії чи уповноважені особи на виконання певних робіт не мають жодних повноважень скасовувати (обмежувати) право пільгових категорій громадян на безплатний проїзд, гарантоване на законодавчому рівні”, — написала Денісова.

Ситуацію коментує правозахисник

Правозахисник Юрій Танасійчук каже, формулювання Уповноваженої з прав людини він поділяє, адже воно є об’єктивно правильним, а дії міської влади — мають дискримінаційний характер стосовно пільговиків:

“По-перше, людина, яка користується соціальними пільгами, також може бути тим працівником, якому необхідно добиратися на роботу. По-друге, це порушує права також власників маршрутних транспортних засобів, які мають право на відшкодування пільгового перевезення. По-третє, це справді порушує єдину постанову Кабміну про надання соціальних пільг, встановлену законами України. Питання регулюється постановами Кабміну і бюджетом України чинним на 2021 рік”, — каже Юрій Танасійчук.

Правозахисник переконаний, міська влада має скасувати рішення про заборону пільгового проїзду.

“Щонайменше міський голова мав би відзвітувати скільки грошей таким чином зекономлено і куди вони будуть скеровані. Тому що очевидно при скасованому пільговому перевезенні, робити компенсацію перевізникам не будуть. Минулоріч — це була суперечка між Кабміном та владою, а тут — дискримінаційне рішення щодо категорії громадян”, — каже правозахисник.

Кореспонденти Суспільного звернулися у пресслужбу Львівської міської ради щодо відшкодування проїзду пільгових категорій. Там повідомили, що за період, коли пільговий проїзд відмінили, відшкодування перевізникам не відбувалося. Підрахунків за цей час немає, адже гроші виділяють “на основі розрахунків перевізників”.

Нагадаємо, у Львові наразі не ведуть електронного обігу квитків.

Що відомоУ листопаді 2020 року суд визнав протиправним скасування пільгового проїзду в Рівному. Позов до суду подав учасник АТО. Аргументація – місцеві обмеження не можуть суперечити закону, який гарантує пільги.У Львові 30 березня 2021 року посилили карантин. Транспорт перейшов в режим спецперевезень.Це означає, що громадським транспортом зможуть користуватися люди, які їдуть на роботу чи в лікарню. Безкоштовний проїзд всіх пільгових категорій призупинено.Від 25 березня на території Львівської області встановили “червону” зону епіднебезпеки. На території області діють додаткові карантинні обмеження, на територіях загального користування потрібно бути у масці, а планові операції не будуть проводити.6 квітня 2020 року громадський транспорт Львова вперше перевели у режим спецперевезень. Це означає, що право на проїзд мають працівники окремих категорій. Таке рішення прийняла міська комісія ТЕБ і НС після постанови Кабміну від 2 квітня.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону