Скільки укриттів є у Львові на випадок надзвичайних ситуацій

logo


Усі фото: Олександр Мазуренко

На випадок виникнення надзвичайних ситуацій у Львові є 70 обладнаних споруд та понад 5500 укриттів для захисту людей. Про це повідомляють у пресслужбі Львівської міської ради та зазначають, що до жовтня спеціальні комісії мають обстежити усі такі споруди в місті.

Керівник відділу захисту територій управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради Олег Дубчак розповів, що у Львові готові та умовно готові (коли треба дообладнати декілька елементів) 70 захисних споруд, які призначені для укриття працівників підприємств, які працюватимуть в особливий період. Також є понад 5,5 тисяч укриттів для мешканців міста: це підвальні приміщення, підземні паркінги, переходи й інші підземні простори. Водночас, станом на сьогодні є 46 захисних споруд так званого подвійного значення – підземних паркінгів.

Усі сховища цивільного захисту в нас розраховані 1 кв.м на 1 людину. Але захисні споруди на наших підприємствах призначені для працюючої зміни цього підприємства в особливий період. Тобто у мирний час захисні споруди можуть використовуватися під складські приміщення чи для тренування, а в особливий період, у військовий час, як сховище для працівників підприємства, — зазначає Олег Дубчак.

Облік споруд захисту створили ще 2014 році і кожна районна адміністрація має свій план укриття. Зараз усі ці приміщення переобстежують. Зокрема, створені відповідні комісії, тривають консультативні заняття й інструктажі.

Якщо захисні споруди знищуються або знімаються з обліку, на їхньому місці будуються споруди подвійного призначення, вже сучасні. Це, як правило, підземні паркінги, де передбачено все необхідне. Їх по Львову є 46. Що важливо, з 2014 року в нас збільшилась кількість укриттів – маємо 100 запасних. Загалом на сьогодні в нас забезпеченість по підвальних приміщеннях становить 160%, тобто більше, ніж потрібно, маємо значний запас, — пояснює Олег Дубчак.

Зі слів керівника відділу житлового господарства Франківської районної адміністрації Василя Паливоди, найдоступніше місце для укриття мешканців, у разі виникнення непередбачуваної ситуації, – підвали житлових будинків, де ці мешканці живуть. Тож ці підвальні приміщення мають бути належним чином обладнані.

Такі приміщення мають мати висоту не менше 1,7 м, мають бути залізобетонні перекриття, має бути вхід і кілька аварійних виходів – так звані підвальні віконечка, через які також можна вийти на вулицю. Має бути доступ до води, каналізації, освітлення, мають бути аптечки і телефонний зв’язок, оскільки мобільний зв’язок може не працювати. Власне такий зв’язок може бути забезпечений від квартир на 1-му поверсі. У кожному підвальному приміщенні достатньо площі, щоби укрити тих мешканців, які там проживають, — пояснив Василь Паливода, керівник відділу житлового господарства Франківської районної адміністрації Львова.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.