Скоро два місяці, як на Львівщині медичні відходи не утилізують

logo


image

Прес-служба Львівської облради повідомила, що ще 25 травня Державна екологічна інспекція України, через порушення у роботі, призупинила ліцензію львівського ТОВ «Екологічні переробні технології. За годину там спалювали 300-400 кг медичного сміття.

«Відтак зі згаданим підприємством мають укладені угоди про утилізацію медичних відходів понад 30 медичних закладів Львівської області. Серед них — Львівська обласна лікарня, обласний центр громадського здоров’я, шпиталь ветеранів війни у Винниках, військовий шпиталь, обласний перинатальний центр, обласний центр крові, обласна інфекційна клінічна лікарня, а також районні лікарні у Миколаєві, Новому Роздолі, Жовкві, Пустомитах та інших містах області», — ідеться в повідомленні.

Заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод розповів GreenPost, що до травня на Львівщині працювало три підприємства, які мали відповідну ліцензію на утилізацію (спалення) небезпечних відходів. Одне з них, найбільше, розташоване у Львові.

«Із цим підприємством мали укладені угоди майже 30 обласних і місцевих лікарень, адже медичні відходи, особливо у час поширення коронавірусу — це одні із найнебезпечніших відходів. Ті два додаткові підприємства, які мають аналогічні ліцензії, не справляться одночасно з таким об’ємом медичних небезпечних відходів. Департамент екології ЛОДА і Держекоінспекція мають терміново вирішити, куди перескерувати небезпечне сміття, і повідомити про це медзакладам. Наскільки мені відомо, то деякі з них уже почали переукладати угоди», — сказав Юрій Холод.

На думку посадовця, доцільно буде, щоб обласні чиновники від екології з’ясували, в чому проблема з ТОВ «Екологічні переробні технології», якому призупинили ліцензію, та за можливості сприяли виправленню порушень і відновленню його роботи.

«Адже то не тільки про комунальні медичні заклади йдеться. Так само є багато відходів від приватних клінік та промисловості, які там утилізували», — наголошує Юрій Холод.

Також ми розповідали про екоцид на Вінниччині: відстійники із хімікатами, які піняться — за 2 км від містечка (ВІДЕО, ФОТО).