Сміттєпереробний комплекс у Львові будуватиме одна з європейських компаній

logo


Обрали 5 компаній із понад десяти. Європейський банк реконструкції та розвитку оприлюднив шорт-лист учасників тендеру на будівництво сміттєпереробного комплексу. Європейські компанії упродовж наступних чотирьох місяців змагатимуться за право звести завод. ZAXID.NET розповість про вимоги, за якими обирали п’ятірку найкращих підприємств.

Будувати сміттєпереробний комплекс у Львові зголосилося 12 компаній. З них до другого туру Європейський банк реконструкції та розвитку допустив п’ять.

Претендентами на будівництво заводу із переробки відходів у Львові стали компанії: Control Process S.A. (Польща), Eggersmann Anlagenbau GMBH (Німеччина), Helector S.A. (Греція), консорціум MUT (Австрія) та Dogusan (Туреччина), а також консорціум WTT (Нідерланди) та Axis (Литва).

Учасники тендеру мали відповідати вимогам від Європейського банку реконструкції і розвитку. А це:

– середній річний обіг щонайменше 10 млн євро;

– фінансова спроможність звести комплекс вартістю 750 тис. євро за шість місяців;

– п’ятирічний досвід роботи головним постачальником, підрядником, або субпідрядником;

– успішний досвід виконання щонайменше двох контрактів від 700 тис. євро упродовж останніх 5 років. Ці контракти мають бути схожими до того, що мають реалізувати у Львові;

– щонайменше 2 успішні контракти на будівництво очисних споруд потужністю у 100 м3 на день.

– наявність міжнародного сертифікату якості.

Тендер складатиметься з двох частин: технічної та фінансової.

«Перша частина буде технічною, тобто спершу компанії отримають технічну документацію, і таким чином будуть підтверджувати свою придатність до будівництва цього комплексу. Надалі буде фінансова частина. Тобто доведення саме з фінансової точки зору придатності компанії до зведення комплексу», – пояснив речник ЛКП «Зелене місто» Микола Рябика.

Тендер триватиме до чотирьох місяців. Тоді з компанією-переможцем підпишуть угоду й розпочнеться будівництво заводу. Він має стати першим в Україні, який зведуть за європейськими стандартами.

«Це є найвідоміші структури, які будували дуже сучасні заводи в різних країнах світу, і вже вони між собою будуть визначати одну компанію, яка має приступити до будівництва заводу. Земля виділена, проект готовий, тому чекаємо фінальне рішення європейського банку і приступаємо», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Спорудження комплексу планують розпочати навесні наступного року. Триватиме воно 24 місяці з дня початку будівництва. На заводі оброблятимуть до 240 тис. тонн відходів щороку за технологією механіко-біологічної переробки. Тобто відсортовуватимуть відходи на спеціальному автоматизованому обладнанні. Водночас і рекультивують Грибовицьке сміттєзвалище.