Сьогодні – 19 роковини Скнилівської трагедії

logo


27 липня 2002 року на Скнилівському летовищі, що біля Львова, сталася найбільша аварія в історії авіашоу.

З нагоди 60-річчя 14-го авіаційного корпусу Військово-повітряних сил України літак Су-27 відбувалося авіашоу, під час якого літак впав у натовп глядачів. Про це пише «Укрінформ».

Унаслідок трагедії загинули 77 осіб, серед них було 28 дітей. Загалом постраждали понад 500 людей.

Сьогодні – 19 роковини Скнилівської трагедії. Загалом під час катастрофи на аеродромі перебувало більше 10 тисяч людей. Досвідчені пілоти виконували фігури вищого пілотажу. Серед них був полковник Володимир Топонар та другий пілот – полковник Юрій Єгоров. Вони не постраждали, адже встигли вчасно катапультуватися.

Спеціальна комісія Міністерства оборони спільно з Генеральною прокуратурою займалася розслідуванням авіакатастрофи. Льотчиків визнали винними. Загалом до відповідальності притягнули 10 людей, половину із них виправдали. Пілоти провину не визнали та заявили, що трагедія сталась через погану організацію.

Юрія Єгорова засудили на вісім років позбавлення волі, а Володимира Топонара – на 14. У 2007 році президент помилував одного із обвинувачених – Анатолія Третьякова, а Юрію Єгорову скоротив термін ув’язнення.

Кожного року 27 липня відбуваються меморіальні заходи, присвячені пам’яті загиблих у жахливій авіакатастрофі.

Всі свіжі новини на нашому
Telegram-каналі Приєднуйся!