Сьогодні – четверта річниця першого силового погрому Євромайдану

logo


Четверта річниця першого силового погрому Євромайдану. В ніч на 30 листопада «Беркут» гумовими кийками та стусанами намагався розігнати горстку студентів, яка ще сподівалася європейської інтеграції. Тоді постраждало орієнтовно 80 осіб. Усі отримали травми різної складності. А тодішня міліція скидала провину за штурм на майданівців, нібито вони самі провокували силу.

Той день вважали останнім для євромайдану, адже Янукович таки відмовився від асоціації з ЄС. Частина протестувальників ще залишилася на Майдані на ніч. Вже тоді, згадують свідки, атмосфера була напруженою. Кількість силовиків зростала, а музиканти і політики поспішно поїхали. Розібрали навіть сцену.

А вже о 4-ій ранку почалася зачистка. 400 активістів взяли у кільце. Дві тисячі озброєних силовиків з кийками, вибуховими пакетам із жорстокістю взялися лупцювати людей. Молодь, чоловіків і жінок, кидали на землю, чавили ногами, розбивали голови. Дехто зміг втекти і сховатися на території Михайлівського собору. Тих же, хто намагався чинити спротив – арештовували і вивозили у відділки.

Зранку після кривавої ночі, відповідальність на себе за побої взяла міліція. З’явилася абсурдна відмовка, що потрібно було місце для ялинки і підготовки до свят. Опісля стало відомо, що прихильників Європи калічили силовики з Криму та Донбасу. Світ засудив такий акт жорстокості, але тодішня влада на це промовчала.

Вже наступного дня до столиці з’їхалися сотні активістів зі всієї України. Тепер вони захищали себе, а не лише європейську перспективу. Тоді народився другий майдан та українська революція, яка принесла в жертву Небесну сотню за краще життя для своєї країни. Сьогодні четверта річниця. Злочинці залишилися непокараними, а українці знову зневірені у своїх провідниках. 

Loading…