Спеціаліста зі Львова розповіли про свій приклад модернізації системи громадського транспорту

logo


Спеціаліста зі Львова розповіли про свій приклад модернізації системи громадського транспорту

Сьогодні, за участі голови обласної ради Андрія Путілова, в.о. заступника голови облдержадміністрації Олександра Адамчика,  керівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації, депутатів обласної ради, Херсонської міської ради пройшла робоча нарада, на якій розглянули питання модернізації громадського транспорту та  було презентовано систему «Європейська модернізація системи транспорту».

Презентацію провели спеціалісти зі  Львова, які  займаються впровадження програмного забезпечення «Micro gis track»  (мова йде про автоматизацію системи централізованого контролю та управління транспортними засобами та персоналом підприємств шляхом оперативної обробки та аналізу даних).

«До нас приїхали спеціалісти зі Львова, які запровадили у своєму місті елементи системи «розумного міста», яка діє в Європі, – розповів голова облради Андрій Путілов. – До цієї системи, наприклад, відносяться зупинки із зазначенням часу відправлення та прибуття транспорту. Також за допомогою своїх ґаджетів можна прослідкувати за рухом громадського транспорту в режимі реального часу».

Голова облради відзначив, що встановлення даного програмного забезпечення не потребує фінансування з бюджету, фінансування потрібно тільки  на обслуговування.

Як зазначив директор «Micro gis track» Олександр Репях,  система дає змогу, завдяки технологіям автоматизації логістики, супутникового стеження та GPS моніторингу, контролювати роботу транспортних засобів в режимі онлайн. «Ця система дає можливість як фірмам-перевізникам, так і пасажирам контролювати рух транспортних засобів», – зазначив О.Репях. Він додав, що для пасажирів є три варіанти, як можна слідкувати за рухом транспорту: за допомогою свого смартфону,  встановивши  спеціальний додаток;  зайшовши на спеціальний сайт; або безпосередньо за допомогою встановленого на зупинці монітору (вартість такого монітору складає приблизно 10 тис.грн).

За словами Олександра Репяха, така система вже успішно працює у Львові. «Наприклад, прослідкувати рух громадського транспорту пасажири можуть зайшовши на сайт Львівської ОДА, вибравши рубрику громадський інформаційний портал,  клікнути на посилання. Перед ними відкриється карта міста із зазначенням руху громадського транспорту в онлайн режимі», – розповів О.Репях.

Голова облради Андрій Путілов зауважив, що така система моніторингу за транспортними засобами було б доречно впровадити   комунальним підприємствах облради. Він запевнив, що таким чином можливо зекономити значні суми бюджетних коштів. Є приклад  комунальної установи «Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Херсонської обласної ради. Дякуючи встановленню систем навігації та контролю, за рік на паливі тут вдалося зекономити близько 3 млн. грн.

А.Путілов наголосив на необхідності об’єднати зусилля міської  та обласної влади, створити спеціальну робочу групу та дорожню карту для поетапного впровадження даної системи на Херсонщині.

«Це програма, яка може працювати на громадському транспорті, швидкій медичній допомозі, комунальному транспорті, пожежних машинах. Тому це спільні інтереси і депутатів облради, і міських депутатів. Це новітня система контролю, яка довела свою ефективність. Це дасть нам змогу контролювати транспорт, фінансові ресурси та створити  умови для комфортного проживання людей», – підсумував Андрій Путілов.