Співвласник “Львівсільмашу” просить у міськради дозвіл на забудову території заводу

logo


На понад 11 га землі хочуть збудувати офісний центр

У Львові планують забудувати території складів та виробничих цехів заводу “Львівсільмаш”. П’ять компаній, які належать співвласнику заводу “Львівсільмаш” звернулися до Львівської міськради для отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою на цю територію. Відповідні документи оприлюднили у вівторок, 28 травня, на офіційному порталі міської ради Львова.

Співвласник “Львівсільмашу” просить у міськради дозвіл на забудову території заводу – 01Компанії створили лише 10 місяців тому

Йдеться про шість земельних ділянок на вул. Городоцькій, 207, на яких розташована нерухомість різних підприємств. Зокрема, склади, виробничі цехи, водонапірна вежа, трансформаторна підстанція, гаражі та котельня. Загальна їх площа 11,3 га. На цій території компанії спільно хочуть збудувати офісний центр, для цього упояснювальній записці до проєктів ухвал пропонують перевести ці землі до категорії житлової та громадської забудови.

Найбільша ділянка, площею понад 4 га належить ТзОВ “Цех 8”, яке за даними аналітичної системи YouControl створене лише 10 місяці тому та зареєстроване за тією ж адресою, де буде нове будівництво: вул.Городоцька, 207. Компанія займається виробництвомбудівельних металевих конструкцій, а її власником є Ілля Сабашук, який також є співвласником заводу “Львівсільмаш”. Зазначимо, що йому належать також інші будівлі, які є на території, яку планують забудувати.

Ще три компанії ТзОВ “НОЦ”, ТзОВ “ЛОЦ” таТзОВ “НОЦ”, також створені 10 місяців тому і є у власності Іллі Сабашука, всі вони зареєстровані за тією ж адресою на вул. Городоцькій, 207. Лише одна фірма ТзОВ “Народна-5”, яка також просить дозвіл на будівництво належить не Іллі Сабашуку, а Євгенії Сабашук.

Історія заводу

ПАТ”Завод “Львівсільмаш” — єдине в Україні та СНД спеціалізоване підприємство з випуску машин для хімічного захисту рослин та внесенню в ґрунт рідких мінеральних добрив. У 1946 році було введено в експлуатацію завод сільськогосподарського машинобудування, який почав виготовляти машини і апарати для боротьби зі шкідниками сільськогосподарських культур та рослин. Основна частина корпусів заводу знаходиться на вулиці Городоцькій, 207.

ВАТ “Завод “Львівсільмаш” створене у 1996 році. У2003 році розпочато процес санації підприємства, але протягом наступних років його борг лише зріс. Останні роки “Львівсільмаш” потерпає від атак рейдерів і суперечок у керівництві заводу. У 2008 році акції ВАТ оцінювали в 50 млн гривень.