Спогади та нагороди: у Львові відзначили День українського добровольця (Відео)

logo
176051_spogadi_ta_nagorodi_u_lvovi_vidznachili_d.jpeg


5 канал

Львів

14.03.2018 20:58

Загалом відзнаки отримали понад 200 людей – не лише бійці, а й медики та волонтери

Близько двох сотень бійців із добровольчих батальйонів з’їхалися до Львова, щоб відзначити День українського добровольця. Під час урочистостей нагородами посмертно відзначили воїнів, які загинули в зоні АТО. Також нагородили бійців, які й нині захищають східні кордони держави. Чотири роки тому в цей день перші 500 учасників “Самооборони Майдану” прибули на полігон Національної гвардії у Нових Петрівцях неподалік Києва, щоби сформувати перший добровольчий батальйон.

Ігор Ганусяк показує фронтові фото, які зберігає у своєму телефоні. Коли почалася війна, йому було 57. Через вік його відмовлялися брати до війська. Тож чоловік записався у добровольці. У складі батальйону “Правого сектору” брав участь у боях за Піски та Покровськ.

За темою

Згадує: “Я їхав захищати свою батьківщину від ворога . Її цілісність територіальну, її незалежність і самобутність… Я мусив довести усім, що я можу бути в такій кондиції фізичній, що відповідна до того складу військового, що там був. Я бігав-стрибав-повзав, щоб у свої майже 60 довести, що можу бути не гіршим від них… Ми без зарплат, без нічого, добували собі зброю. В нас було дуже багато трофейної зброї, відбитої у ворога”.

“Коли вони групою намагалися забрати хлопців загиблих, які тоді під Металістом загинули, в тому страшному бою. Він все марив, щоб він всіх повернув – хто живий, хто неживий. Щоб неживих могли похоронити, а живих повернути з полону”, – зі сльозами на очах свого чоловіка згадує Ольга Чирва.

На початку війни військовий у відставці Володимир Киян подався добровольцем у міліцейський батальйон “Шторм”, який сформували в Одесі. Потім перейшов у 80-ту десантно-штурмову бригаду. У вересні 2015-го підірвався на фугасі поблизу міста Щастя на Луганщині. Ціною власного життя врятував п’ятьох побратимів. На ту мить його синові виповнилося лише чотири місяці .

Нині Володимира Кияна нагороджують посмертно відзнакою за гідність та честь. Загалом відзнаки отримали понад 200 людей. Не лише бійці, а й медики та волонтери.

Марта Шикула , Євген Радіон, “5 канал”

Відео за темою

Київ вшановує полеглих поліцейських, бійців НГУ та прикордонників – ФОТО


А поділитися?