Справа Гринкевича: львівського підприємця, який намагався дати хабар у $500 тис. керівнику ДБР, судитимуть

logo


Справа Гринкевича: львівського підприємця, який намагався дати хабар у $500 тис. керівнику ДБР, судитимуть

Прокуратура передала до суду справу Гринкевича-старшого

Бізнесмену загрожує до 8 років ув’язнення з можливістю конфіскації майна

Офіс Генпрокурора направивдо суду справу про підозру у хабарництві проти львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича. Чоловіка звинувачують у тому, що він намагався підкупити одного із керівників ДБР, пропонуючи йому $500 тис. за сприяння у поверненні вилученого майна. Наразі підозрюваний перебуває під вартою.

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генпрокурора. Зазначається, що за 500 тисяч доларів США підприємець просив організувати повернення майна, яке знаходиться на території митного поста «Чайки» Київської митниці.Під час передачі коштів його затримали правоохоронці.

У прокуратурі не називають ім’я та прізвище бізнесмена, але очевидно, що йдеться про скандальну справу Ігоря Гринкевича. Його звинувачують за ч. 3 ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка чи надання неправомірної вигоди посадовій особі). Йому загрожує позбавлення волі до 8 років із можливою конфіскацією майна.

Офіс Генпрокурора додав, що в рамках зазначеного провадження загалом повідомлено про підозру 5 особам. Ним інкримінованостворення та участь у злочинній організації, заволодіння чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство), вчиненої в умовах військового стану, в особливо великих розмірах, злочинною організацією (ч. 5 ст. 190, ч. 1,2 ст. 255 КК України) ). 

Справа Ігоря Гринкевича

Наприкінці грудня 2023 року львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича спіймали на спробі дати хабар у 500 тисяч доларів слідчому Державного бюро розслідувань. Його підконтрольні компанії були найбільшимипостачальниками Міноборони України, проте масово розкрадали кошти, завдавши бюджету України збитків на понад мільярд гривень. І це на угодах із закупівлею одягу та білизни для ЗСУ. Після розголосу Міноборони розірвало договори, укладені із підприємцем.

За даними, опублікованими у медіа, за час повномасштабної війни фірми Гринкевичів уклали з Міноборони безліч тендерів на загальну суму понад 3 мільярди гривень. При цьому постачалася відверто неякісна продукція за завищеними цінами, а самасім’я вела «лакшері» спосіб життя. Це ознака корупційності цих угод, які укладалися із Міністерством оборони. 17 січня Ігореві Гринкевичу повідомили про підозру. Згодом в Одесі затримали його сина Романа, який готувався до втечі за кордон. Наразі Ігор та Роман Гринкевич перебувають у СІЗО. 

Його дружина Світлана Гринкевич намагалася уберегти майно сім’ї від конфіскації. Для цього вона передала під заставу за кредитними угодами чотири люксові квартири у Києві та Львові. Їхня загальнавартість – 29 мільйонів гривень.