Сродна праця і продаж коханки: історія одного львівського злодія. Фото

logo


Крадії у Львові були завжди – і минуле століття не виняток. Іноді може здатися, що кримінальне життя історичного Львова буле сповнене романтики і пригод, але часом там траплялися і більш прозаїчн історії. І увесь життєвий шлях Юзефа Коляса, відомого львівського крадія, – одна з таких історій. 

Сродна праця з Вандою Пілецькою 

1926 року доля звела Колясу з кишеньковою злодійкою зі Львова – Вандою Пілецькою. Дівчина була вродливою блондинкою із запальним характером, і логічно, що зловмисник закохався. 

Коли Коляса обчищав будинки, Ванда стояла на чатах, а коли працювала Ванда – їй допомагав Коляса. Чоловік забирав награбоване і тікав з зупинок, на яких і грабувала львів’ян злодюжка. Таким чином, якби поліція впіймала Ванду, їй довелося б відпустити її – адже при ній не було нічого з награбованого. 

Дім у Львові

Львівські Боні і Клайд протрималися разом всього два роки. Колясу питали, чому він не одружується з дівчиною, на те він відповідав:

“Мені вистачає, що ми кохаємо один одного, і живемо як чоловік з жінкою… Зрештою, злодій не може одружуватись. Бувають періоди в його житті, коли він змушений свою коханку продати приятелеві. Зрештою, коли злодія закриють до “цюпи”, – для чого тоді, аби його коханка була зв’язаною з чоловіком і йому вірною?”.

Продаж коханки

Після двох років успішних грабунків Колясу все ж піймали на спробі пробратися до чужого будинку. Його запроторили за грати – і щоб вибратися, злочинець уклав угоду зі своїм другом – Людвіком Греком. 

Коляса буквально продав своє помешкання і Ванду за адвоката. І Людвік, який давно вже мав види на дівчину, без вагань погодився. 

Вулиця Львова

Але от обіцяки своєї він не виконав, і Колясу все ж запроторили у тюрму. Через пів року злочинець знов вийшов на волю і першим ж ділом подався до апартаментів своєї коханки. 

Там він застав не тільки її, але й Людвіка. Між ними виникла сварка, і Коляса, не думаючи довго, вдарив колишнього друга ножем, а потім втік. 

Після цього про долю Юзефа Коляси нічого не відомо…

Більше новин про історію Львова:

Сфотографувати Львів з висоти пташиного польотувперше вдалосявлітку 1910 року.Саме тоді, завдяки старанням клубу “Awiata”, над Львовом відбувся політ повітряної кулі з трьома пасажирами на борту: інженерами Е. Лібанським, К. Ріхтманом та військовим поручником Харнішем. Але ці фото не вдалось віднайти.
У першій половині жовтня 1908 року у Львові на Виставковій площі та в приміщенні Палацу мистецтв (тепер – кафедра фізичного виховання НУ “Львівська політехніка” у Стрийському парку) відбувалася виставка кулінарного мистецтва, на якій галицькі кухарі та кондитери представляли свої найвишуканіші смаколики. Це була перша такого роду виставка у тогочасній столиці Галичини.