Стала відома причина отруєння нацгвардійців у Львові

logo


Прокуратура встановила причину масового отруєння військових у Львові. Руководство Нацгвардії закупило неякісні консерви за завищеними цінами.

Читайте також

У Львові батьки нагодували дітей отруйними грибами
У львівській лікарні від отруєння блідою поганкою померли двоє людей

Це призвело до масового отруєння бійців в квітні. Про це повідомляє – Status Quo з посиланням на Кореспондент.

Прокуратура встановила, що масове отруєння військовослужбовців у Львові в квітні відбулося через закупівлю неякісних консервів за завищеними цінами керівництвом Національної гвардії. Про це йдеться в судових матеріалах, передають Українські Новини.

Відзначається, що Військова прокуратура відкрила справу проти посадових осіб Нацгвардії за фактом зловживання службовим становищем при здійсненні держзакупівель продовольства.

У матеріалах розслідування говориться, що протягом 2017-2019 років командування Центральної бази забезпечення Нацгвардії (військова частина №3078, Київ) і суб’єкти підприємницької діяльності уклали договори про закупівлі товарів харчової промисловості за державні кошти на загальну суму понад 70 млн гривень.

Відповідно до договорів, постачальники постачали рибні консерви та м’ясну продукцію в військову частину №3078, а в подальшому розподіляли на склади недоторканих запасів і поточного зберігання до військових частин Нацгвардії, в тому числі №3002, №4114 (обидві – Львів) та №3007 (Золочів, Львівська область).

Центральна база забезпечення Нацгвардії закуповувала консерви та м’ясну продукцію у ТОВ “Буський консервний завод” під виглядом інших торгових марок, причому експертні висновки на поставлені партії товарів не відповідали реально поставленої продукції, що свідчить про її неналежну якість, кількість і невідповідність реального терміну зберігання.

«Таким чином, недоброякісна продукція через бездіяльність посадових осіб Нацгвардії потрапляє для споживання особовому складу військових частин і призводить до отруєння військовослужбовців, зниження їх бойової готовності та нанесення економічних збитків державі», – йдеться в матеріалах суду.

Нагадаємо, понад півсотні нацгвардейцев отруїлися у Львові. Відзначається, що у всіх постраждалих були симптоми харчового отруєння. Обідали солдати як в їдальні військової частини, так і привезеними з дому продуктами. Лікарі запевняють, що зараз стан усіх хворих задовільний.