Стало відомо, які пам’ятки реставруватимуть цього року у Львові

logo


29.01.2018, 13:18

реставрация, достопримечательности, храмы, балконы, домаСтало відомо які храми, будинки і балкони реставруватимуть цього року у Львові і які з них будуть найскладнішими. Про це повідомляє “Львівська газета”. 

У бюджеті розвитку Львова на 2018 рік запланували витратити на реставрацію та охорону культурної спадщини міста більше 36 млн грн. За ці гроші планують розробити історико-архітектурний опорний план Львова, реставрувати низку балконів і декілька знакових для міста пам’яток: Домінікани, огорожу собору Святого Юра та купол будинку на вул. Міцкевича. Деякі з цих об’єктів у вкрай поганому стані, потребують особливо копіткої та складної роботи реставраторів.

Відтак, на одній із знакових львівських пам’яток – Домініканському соборі – планують замінити дах. На це витратять майже півтора мільйона гривень.

“Це буде чи не найбільша реставрація року. Ми робитимемо вітражі й дах над монастирем”, – розповідає начальниця управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко.

Заміна даху, а також реставрація стін чекає також дзвіницю храму Святої Трійці на вул. Тершаковців, 1-а, на це заплановано витратити півтора мільйона гривень.

“Ця дзвіниця покрита специфічною цинковою лускою. Дах давно протікає і ми не перший рік знаємо про цю проблему. Однак не могли знайти виконавця робіт. Врешті проект таки зробили за допомогою дуже детальних знімків, які зробили з дрона”, – розповіла Лілія Онищенко.

Не оминуть реставратори увагою і один з найбільших соборів Львова — собор Святого Юра. За 300 тис. грн тут відновлять частину огорожі барокових садів, яка нещодавно завалилася.

Відновлення очікують і на інші храми. Так, у костелі св. Казимира заплановано відреставрувати дах (300 тис. грн), у церкві св. Параскеви П’ятниці цьогоріч зроблять гідроізоляцію (900 тис. грн), невеликі суми також скерують на церкву Марії Сніжної, гарнізонний храм Петра та Павла, церкву св. Миколая, церкву св. Іллі.

Серед житлових будинків реставруватимуть, зокрема, будівлю на вул. Саксаганського, 11 – дах і фасад, та на вул. Шевченка, 4 та пл. Міцкевича, 6-7.

Продовжать цього року також реставрацію балконів у пам’ятках архітектури. На це передбачено 5,5 млн грн. Їх реставруватимуть у будинках: вул. Рутковича, 6, Самчука, 4, Генерала Т. Чупринки, 52, Зеленій, 6, І. Франка, 90, Б. Лепкого, 20, О. Фредра, 4-А, О. Фредра, 4, Б. Лепкого, 10 та 12, С. Бандери, 35 та пл. Ринок, 22.

Дві пам’ятки цьогоріч очікує заміна вікон. Йдеться про будинок міської ради на пл. Ринок, 1, а також будівлю на вул. Руській, 20, який відомий як колишній будинок страхової спілки Дністер. Управління 17 січня уклало угоду із ПП “Архітектурна майстерня “Ренесанс” про проведення там реставраційних робіт за близько 2,34 млн грн, за які мають відреставрувати усі вікна та внутрішні великі двері на чотирьох поверхах будівлі.

Стало известно, какие храмы, дома и балконы будут реставрировать в этом году во Львове и какие из них будут самыми сложными. Об этом сообщает “Львовская газета”. 

В бюджете развития Львова на 2018 год запланировали потратить на реставрацию и охрану культурного наследия города более 36 млн грн. За эти деньги планируют разработать историко-архитектурный опорный план Львова, реставрировать ряд балконов и несколько знаковых для города достопримечательностей: Доминиканы, ограждение собора Святого Юра и купол дома на ул. Мицкевича. Некоторые из этих объектов в крайне плохом состоянии, требуют особенно тщательной и сложной работы реставраторов.

Так, на одной из знаковых львовских достопримечательностей – Доминиканскому соборе – планируют заменить крышу. На это потратят почти полтора миллиона гривен.

“Это будет едва ли не самая крупная реставрация года. Мы будем делать витражи и крышу над монастырем”, – рассказывает начальник управления охраны исторической среды Львовского городского совета Лилия Онищенко.

Замена крыши, а также реставрация стен ждет также колокольню храма Святой Троицы на ул. Тершаковцев, на что запланировано потратить полтора миллиона гривен.

“Эта колокольня покрыта специфической цинковой чешуей. Крыша давно протекает и мы не первый год знаем об этой проблеме. Однако не могли найти исполнителя работ. В конце проект таки сделали с помощью очень детальных снимков с дрона”, – рассказала Лилия Онищенко.

Не обойдут реставраторы вниманием и один из крупнейших соборов Львова – собор Святого Юра. За 300 тыс. грн здесь восстановят часть ограждения барочных садов, которая недавно рухнула.

Восстановление ожидают и другие храмы. Так, в костеле св. Казимира запланировано отреставрировать крышу (300 тыс. грн), в церкви св. Параскевы Пятницы в этом году сделают гидроизоляцию (900 тыс. грн), небольшие суммы также будут направлены на церковь Марии Снежной, гарнизонный храм Петра и Павла, церковь св. Николая, церковь св. Ильи.

Среди жилых домов будут реставрировать, в частности, здание на ул. Саксаганского, 11 – крышу и фасад, и на ул. Шевченко, 4 и ул. Мицкевича, 6-7.

Продолжат в этом году также реставрацию балконов в памятниках архитектуры. На это предусмотрено 5500000 грн. Их будут реставрировать в домах: ул. Рутковича, 6, Самчука, 4, Генерала Т. Чупринки, 52, Зеленой, 6, И. Франко, 90, Лепкого, 20 А. Фредра, 4-А, А. Фредра, 4, Лепкого, 10 и 12 С. Бандеры, 35 и ул. Рынок, 22.

Два памятника ожидает замена окон. Речь идет о доме городского совета на пл. Рынок, 1, а также здание на ул. Русской, 20, которое известно как бывший дом страховой союза Днестр. Управление 17 января заключило соглашение с ООО “Архитектурная мастерская “Ренессанс” о проведении там реставрационных работ на около 2340000 грн, за которые должны отреставрировать все окна и внутренние большие двери на четырех этажах здания.