Стало відомо, коли експерти визначать стан траси Дрогобич – Трускавець

logo


10.11.2017, 09:40

Трускавец - Дрогобыч, трасса, провалСтало відомо, коли Трускавець отримає висновки експертів про безпеку траси Дрогобич – Трускавець. Про це повідомляє “Джерела Трускавця”. 

За тиждень посадовці Трускавця володітимуть інформацією щодо стану траси Т-1402 Пісочне-Східниця на ділянці Дрогобич-Трускавець. Як повідомив міський голова оздоровниці Андрій Кульчинський, з понеділка у регіоні працюють спеціалісти Інституту геофізики та Івано-Франківського інституту нафти та газу, вони  досліджували провалля, а також територію приватних забудов біля “Козацього хутора”, у селах Модричі та Солець.

“Попередні висновки експертів – загрози для цих об’єктів немає”, – зауважив посадовець. Відтак наступне першочергове завдання спеціалістів – дослідження ділянки дороги Дрогобич – Трускавець. До 7 днів будуть завершені і ці роботи, відтак два тижні триватиме опрацювання зібраної інформації, опісля чого  ці результати подадуть на обласну комісію ТЕП та НС. Паралельно питання техногенно-екологічної безпеки регіону порушують і у Кабміні

“Голова ЛОДА пан Синютка у ці дні знаходиться в Києві, там проходить засідання Кабінету міністрів України з приводу створення урядової робочої групи і виділення коштів та такі першочергові роботи, як створення проектно-кошторисної документації для перенесення дороги Дрогобич – Трускавець, а також магістрального водогону, що іде на Дрогобич, – додав заступник міського голови пан Балицький.

Також посадовець підтвердив інформацію, що  дорогу в об’їзд Трускавця прокладатимуть найвірогідніше через село Модричі, вона йтиме попри колишню військову  частину і скеровуватиме транспорт на дорогу біля озера, що веде на Борислав. Однак такий масштабний проект вдасться зреалізувати не швидше, як за 2 роки. Наразі на комплексне та ретельне дослідження проблемної ділянки дороги, за словами пана Балицького, із області виділили 1,5 млн грн. Допоки спеціалісти проводитимуть дослідження автодороги Дрогобич-Трускавець – розглядається можливість встановлення спеціальних датчиків, які фіксуватимуть рух ґрунту.

“Якщо просідання дороги буде більшим, ніж на 5 см. – встановлюватимемо світлофори або ж спеціальні шлагбауми, які дозволять закрити рух цією трасою”, – зазначив пан Кульчинський. 

Що ж робиться вже – так це розпочато спорудження нової лінії електропередач ЛЕП -35 для того, щоб Трускавець мав два альтернативних джерела постачання енергії.

Стало известно, когда Трускавец получит выводы экспертов о безопасности трассы Дрогобыч – Трускавец. Об этом сообщает “Источники Трускавца”. 

Через неделю чиновники Трускавца будут владеть информацией о состоянии трассы Т-1402 Песочное – Сходница на участке Дрогобыч – Трускавец. Как сообщил мэр здравницы Андрей Калачинский, с понедельника в регионе работают специалисты Института геофизики и Ивано-Франковского института нефти и газа, они исследовали пропасть, а также территорию частных застроек у “Козацкого хутора”, в селах Модричи и Солец.

“Предварительные выводы экспертов – угрозы для этих объектов нет”, – отметил чиновник. Поэтому следующая первоочередная задача специалистов – исследование участка дороги Дрогобыч – Трускавец. За 7 дней будут завершены и эти работы, две недели продлится обработки собранной информации, после чего эти результаты подадут на областную комиссию ТЭП и ЧС. Параллельно вопрос техногенно-экологической безопасности региона подняли и в Кабмине

“Председатель ЛОГА господин Синютка в эти дни находится в Киеве, там проходит заседание Кабинета министров Украины о создании правительственной рабочей группы и выделение средств на первоочередные работы, в частности создание проектно-сметной документации для переноса дороги Дрогобыч – Трускавец, а также магистрального водопровода на Дрогобыч, – добавил заместитель городского головы господин Балицкий.

Также чиновник подтвердил, что дорогу в объезд Трускавца будут прокладывать, скорее, через село Модричи, она пойдет на бывшую военную часть и будет направлять транспорт на дорогу у озера, ведущую на Борислав. Однако такой масштабный проект удастся реализовать не раньше, чем через 2 года. Сейчас на комплексное и тщательное исследование проблемного участка дороги, по словам господина Балицкого, с области выделили 1,5 млн грн. Пока специалисты будут проводить исследование автодороги Дрогобыч-Трускавец – рассматривается возможность установки специальных датчиков, которые будут фиксировать движение почвы.

“Если проседание дороги будет больше, чем на 5 см, – будут устанавливать светофоры или специальные шлагбаумы, которые позволят закрыть движение по этой трассе”, – отметил господин Кульчинский.

Что делается уже – так это начато сооружение новой линии электропередач ЛЭП -35 для того, чтобы Трускавец имел два альтернативных источника энергоснабжения.