Стало відомо, скільки львів’ян готові святкувати Різдво 25 грудня

logo


70% опитаних львів’ян позитивно оцінили ініціативу перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня.

Про це У четвер, 12 грудня, під час сесії Львівської міської ради повідомила депутатка Юлія Гвоздович, пише – То є Львів з посиланням на Львівський портал.

На думку депутатки, зі здобуттям незалежності Україна задекларувала вектор розвитку у європейському напрямку і таким чином розірвала минулі зв’язки з Радянським Союзом. Зараз, у час російсько-української війни на Донбасі, українцям необхідно боротися й на рівні культурних сенсів та ідей. Саме тому, на думку Юлії Гвоздович, нині є актуальним повернення до святкування Різдва 25 грудня.

«У 2017 році Верховна Рада України прийняла закон, згідно з яким 25 грудня стало офіційним вихідним днем. Наступним кроком для відновлення культурного та духовного воз’єднання зі світом стане не лише утвердження українськими церквами єдиної дати святкування Різдва, а й зміна традиційних святкувань українським суспільством іншої дати Різдва відповідно до правильного календаря», – наголосила депутатка.

Водночас вона зауважила, що Українська Галицька Партія провела власне соціологічне дослідження, яке продемонструвало, що 70% опитаних львів’ян позитивно ставляться до поступового перенесення святкування Різдва на 25 грудня.

«Також ми зібрали понад 30 000 підписів львів’ян, галичан, які готові святкувати Різдво саме 25 грудня, а святвечір – 24 грудня», – додала Юлія Гвоздович.

Відтак у підтримку ініціативи щодо перенесення відзначення Різдва, Гвоздович запропонувала міському голові Львова Андрію Садовому почати цьогоріч усі святкування до 25 грудня, а традиційного дідуха встановити 24 грудня.

Зазначимо, дідуха у Львові зазвичай встановлюють напередодні Різдва 6 січня.