Стало відомо, скільки справ у суді за рік виграли львівські водії проти інспекторів з паркування

logo


Інспектори з паркування – сірі кардинали львівських доріг. Їх водії бояться, як вогню, бо вони можуть виписати штраф навіть без водія, на відміну від полісменів. На вулиці Львова інспектори з паркування вийшли уперше рік тому. За цей час вони оформили вже понад 30 тисяч протоколів. Порушники поповнили бюджет міста на 12,5 млн грн.

На вул. Коперника під знаком «Зупинка заборонена» постійно стоять автомобілі. Інспектори кажуть: це одна з найбільш закоркованих ділянок у центрі міста. Порушники паркування займають тут одну із двох смуг, сильно сповільнюючи трафік.

«Водії просто блокують рух іншим автомобілям, які повинні їх об’їжджати. Тут така ситуація ледь не щодня», – нарікає інспектор із паркування Артур Строцький.

За суттєву перешкоду в русі транспорту водію залишають «лист щастя» на 510 грн. Якщо водій сплачує штраф впродовж 10 днів, гарантовано отримує 50% знижку. Та якщо водій зволікатиме з оплатою понад місяць – уже виконавча служба може нарахувати у два, а то й в три рази більше. Судитись – марно, кажуть юристи.

«Відсоток справ, які оскаржують у суді – це десь менше піввідсотка у всіх винесених. Тобто станом на кінець жовтня таких приблизно 140. З тих, що вже оскаржені, що нами програні фактично, їх взагалі 0,013%. Таких справ обмаль», – каже юрисконсульт інспекторів із паркування Олександр Бовш.

Інспектори можуть і просто попередити порушників без складання протоколу. Та це лише в разі, якщо водій є на місці.

«Я завжди ставлю машину біля пам’ятника Міцкевичу. Але сьогодні це просто неможливо!» – нарікає водій.

«Добре, ми ввійдемо у вашу ситуацію, але старайтесь більше тут не зупинятись, бо наступного разу буде вже штраф», – попереджає інспектор із паркування Артур Строцький.

«Хлопці молодці, роботу свою роблять добре. Частіше б так, центр би почистився», – каже водій Юрій Гурський.

Зараз у місті позмінно працює 14 інспекторів із паркування 7 днів на тиждень. Ще близько півсотні вакансій наразі відкриті. За цей рік звільнилось лише троє.

«Відбір досить важкий. Не завжди хочуть працювати з претензійною роботою. Бо завжди є претензії. Ми завжди плануємо, що інспектори ходять парно. Бо завжди є конфлікти. З водіями, з невдоволеними мешканцями. Ми ще не звикли до цього, що, якщо я приїхав автомобілем, зайняв місце, то я маю заплатити. Якщо я порушив, то я маю заплатити штраф. Ми ще до цього звикаємо», – розповів у коментарі ZAXID.NET начальник управління безпеки міста Юрій Діль.

Вулиця Князя Романа, а ще: вул. Гнатюка, площа Галицька та Міцкевича, проспект Свободи і частково вул. Коперника. Тут за цей рік інспектори з паркування таки навели лад. Та роботи для них ще багато.