Старі недолі у Новояворівську та Новому Роздолі (ФОТО, ВІДЕО)

logo


Але посланці з “Нафтогазу” так і не порозумілися щодо цього питання з місцевими посадовцями, зокрема, міський голова Нового Роздолу Ярина Яценко прогнозує, що “гряде серйозне протистояння з ТОВ “Нафтогаз Тепло” за прийнятні для громади тарифи“. До такого сценарію  спонукає позиція ТОВ “Нафтогаз Тепло”, яке пропонує міській владі підтримати їхній розрахунок тарифу на теплопостачання – 2400 гривень за гігакалорію. Як наголосила Ярина Володимирівна: “Нас просто добиває “Нафтогаз  Тепло”, яке уперто наполягає саме на цій сумі. Не впевнена, що ми можемо собі дозволити таку високу ціну – майже удвічі збільшення тарифу. Утім, нам слід дотриматися відповідного процесу згідно з передбаченою процедурою, але, вважаю, що до обговорення цієї  теми має долучитися і громадськість“.

“По-перше, на розподіл електроенергії встановили одну з найвищих в регіоні ціну. По-друге, запропонований  тариф на тепло, виявляється, також найвищий, адже, стверджували управителі Новороздільської ТЕЦ, дуже величезні втрати теплоносія. То що ж ремонтували минулого року ціле літо та осінь? То де інвестиції та реконструкції? Де запуск турбін та генерація електричної енергії, яка б дала можливість додатково заробляти та не наполягати на раптовому зростанні (удвічі!) тарифів. Тим паче мимохіть згадувалося – мовляв, ми ж не власники, а управителі, а це тимчасово. Мало того, у ході завзятого обговорення небезпечним дзвіночком прозвучало попередження: наступний опалювальний сезон може знову розпочатися невчасно, мовляв, можна щось робити, а можна й знову залишитися без тепла” – тобто посли “Нафтогазу” натякнули на своєрідний шантаж громади, мовляв, не ухвалите новий подвійний тариф – не розпочнемо вчасно опалення.

Аналогічної думки дотримувалися й члени виконкому Новояворівської міської ради, які також не погодили новий тариф для ТОВ “Нафтогаз Тепло” та навели свої аргументи:

1. Складова тарифу на транспортування теплової енергії удвічі перевищує середній тариф по Україні.

2. У складовій тарифу не деталізоване вкладення коштів ТОВ “Нафтогаз Тепло” в ремонт теплових мереж у місті.

3. Не закладено економію після ліквідації тепловтрат.

4. Передбачену інвестиційну програму ТОВ “Нафтогаз Тепло” планує реалізувати коштом населення.

“Тарифи перегляне виконавчий комітет після повного перерахунку складової тарифу на транспортування ТОВ “Нафтогаз Тепло“, – йдеться в офіційному повідомленні на сайті Новояворівської міської ради.

І на підтвердження цих слів міський голова Новояворівська Володимир Мацелюх вже записав відповідне відеозвернення до громади, посадовців Львівської ОДА та до вищих виконавчих органів держави.

НКРЕКП, як регулятор у сфері надання послуг, також вважає, що тарифи для товариства в напрямку розподілу електричної енергії, мабуть, доведеться переглянути в бік зменшення, тому що ні плану розвитку товариства, ні “інвестиційної програми “Нафтогаз Тепло” у 2021 році” регулятору не надало, як не бачили тих розрахунків й мешканці громад.

док1 док2

Найбільше знущання – це погрози судовими процесами громадським організаціям для осіб з особливими потребами та іншим громадським організаціям Нового Роздолу та Нового Роздолу за те, що вони не спроможні сплачувати захмарні тарифи за подане тепло, а від’єднатися від мереж їм також не дозволяють.

“Тарифи “Нафтогаз Тепло” унеможливлюють діяльність Тавору, Пласту та інших громадських інституцій у Новому Роздолі“, – заявили представники цих громадських організацій, які попри численні звернення так і не змогли добитися пільги під час надання послуг в опаленні приміщень, хоча там “займаються неповносправні люди, зокрема, на інвалідних візках” або ж від’єднання від послуги монополіста для домівки Пласту. Адже, за словами пластунів: “Ми можемо обходитись і без цієї послуги. Але вони ж не хочуть! Адже, тоді втрачатимуть свій дохід!”

Поки за комунальне майно чубляться високопосадовці держави, приватні ділки та навіть топчиновники найбільшої державної компанії “Нафтогаз”, то про інтереси громади дбати нікому. Заробити на тарифах, різниці в ціні на газ, залізти в кишеню звичайних мешканців, відкатати на тендерах – такий сценарій у всіх, хто брався та береться керувати ТЕЦ у Новому Роздолі та Новояворівську, які мали б належати саме громаді. Тому чекати дива від ділків, мабуть, не доводиться, а тому треба думати вже сьогодні про те, щоб ті ТЕЦ перейшли у комунальну власність та поступово переводити обидва міста індивідуальне опалення, адже енергетична незалежність має починатись саме з твоєї домівки. В іншому ж випадку людям доведеться знову організовувати тарифні віча на майданах та перекривати дороги.

новий розділ

Поки готувався цей матеріал, то автору стало відомо, що керівництво ТОВ “Нафтогаз Тепло” хоче судитися з виконавчими комітетами міських рад Нового Роздолу та Новояворівська через те, що органи місцевого самоврядування не затвердили тарифи на виробництво та транспортування теплової енергії. Також “Нафтогаз Тепло” вимагатиме від колегіального органу й компенсації різниці в тарифах. Чи піде на такий безглуздий крок “Нафтогаз”? Час покаже. Далі буде.