Старовинну аптеку в центрі Львова збережуть

logo
200398_starovinnu_apteku_v_centri_lvova_zberezhu.jpeg


Історичну аптеку у центрі Львова на пл. Міцкевича, 8 не закриють. У вівторок, 17 липня, відбулася зустріч між представниками сторін конфлікту: НАК «Надра України», ДП «Західукргеологія» та ТзОВ «Аптеки на Марійській площі».

На зустрічі були присутні представники Управління охорони історичного середовища ЛМР. Про перебіг та результати перемовин повідомив у Facebook заступник мера Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

«Аптека має бути збережена. ЛМР вдаватиметься до всіх необхідних і законних заходів, щоб переконати «Надра України» залишити аптеку», – написав Андрій Москаленко.

Він повідомив, що на підготовку нового договору про оренду піде два тижні. Відбудеться оцінка приміщення із цінними історичними інтер’єрами в стилі необідермаєр. До підписання нового договору «Надра України» дозволять аптеці працювати в попередньому форматі.

ZAXID.NET звернувся за коментарем до НАК «Надра України». У прес-службі компанії пообіцяли прокоментувати ситуацію згодом.

Давня аптека знаходиться на першому поверсі так званого «хмарочоса Шпрехера». Перша аптека почала працювати у цьому приміщенні ще у 1920-му році.

Аптека знаходиться в автентичних інтер’рах зі сторічною історією (фото Explorer.lviv.ua)

Розголос навколо виселення аптеки розпочався наприкінці травня. Тоді власники будівлі НАК «Надра України» відімкнули електроенергію у приміщенні аптеки, змушуючи її власників припинити роботу і переїхати.

Позиція НАК «Надра України» полягала в тому, що договір про оренду з ТзОВ «Аптека на Марійській площі» завершився 15 квітня 2018 р. Орендодавці відмовлялися продовжувати договір про оренду. Із початку червня аптека вимушено припинила роботу.


А поділитися?Вам має сподобатись...