Студенти зі Львівщини створили пристрій, який допомагає людям з інвалідністю керувати ґаджетами

logo


05 Липня 2024, 17:09

Студенти зі Львівщини створили пристрій, який допомагає людям з інвалідністю керувати ґаджетами 213

Студенти
зі Львівщини створили пристрій, який допомагає людям з інвалідністю керувати ґаджетами

Команда Feel Touch з Львівщини з Новояворівського вищого професійного училища виборола бронзу на європейському фестивалі молодіжного підприємництва Gen E в Італії. Учні змагались за перемогу серед інших 40 проєктів зі всієї Європи.

Про це повідомили в Львівській державній військовій
адміністрації.

Команда розробила інноваційний пристрій, який допомагає людям з інвалідністю керувати ґаджетами. Це пристрій для людей, які мають травми чи параліч рук або втратили верхні кінцівки. Він дозволяє їм користуватися телефонами, телевізорами, планшетами та ноутбуками без твердої поверхні під собою. Керування відбувається рухом у просторі. Ця розробка є справжнім проривом у сфері допоміжних технологій.

Студенти Роман Хомік (генеральний директор команди),
Олександр Тарасюк (фінансовий директор), Любов Слобода (директорка з виробництва), Христина Палюх (директорка з маркетингу), Вероніка Хімʼяк (директорка збуту) були слухачами курсу «Компанія» від Junior Achievement Ukraine, а згодом стали учасниками проєкту «Бізнес-навички для зростання економіки» від JA Ukraine та #Skills4Recovery. Вони перемогли
в Національному конкурсі молодіжного підприємництва, а відтак і отримали можливість представляти Україну на європейському фестивалі молодіжного підприємництва Gen E в Італії.

«Третє місце української команди – це неймовірний результат. Такого в принципі ніколи не було, щоб країна, яка тільки другий рік працює у мережі Junior Achievement вже здобула призове місце», – підкреслив Андрій Турак директор з розвитку JA Ukraine.

У співпраці з Департаментом
освіти і науки Львівської ОВА та закладами професійно-технічної освіти Львівщини й інших областей громадська організація Junior Achievement створює для нашої молоді круті можливості, щоб започатковувати власні компанії.