Суд Львова 4 роки не починає слухання справи чеченця, наближеного до Кадирова. Його мали видворити з України ще у 2017

logo


image

Залізничний суд Львова четвертий рік не починає підготовче засідання у справі групи чеченця Хамзата Авхадова (він же Магомед Дукузов), яких підозрюють у створенні терористичної організації в Україні, що займалась викраденням людей і вимаганням неіснуючих боргів. Магомед є братом наближеного до голови Чечні Рамзана Кадирова та його правої руки Адама Делімханова Казбека Дукузова.

Про це повідомляє наша кореспондентка з суду.

Що за справа?

Вона стосується подій 2017 року. Тоді, за даними слідства, Магомед Дукузов діяв у складі створеної терористичної організації на території України. До неї входили Володимир Люшик, Сергій Усенко, Святослав Олійник, Руслан Газуєв, Аслан Нурієв, Еміль Байрамов.

Групу затримали представники СБУ за підозрою у викраденні та вимаганні неіснуючого боргу в кілька мільйонів гривень у львівського бізнесмена Михайла Тицького. В СБУ та прокуратурі на наш запит про те, чому організацію кваліфікували як терористичну, не відповіли.

Групі також інкримінують створення терористичної групи, викрадення, пошкодження майна, зберігання зброї. Справа у суді Львова перебуває з 2018 року, але досі не провели підготовче засідання. Усі обвинувачені на волі. 

«Це відбувається через причини, які від нас не залежать. Є безоплатні адвокати, які призначені нещодавно і які не ознайомились з матеріалами. Важко зібрати усіх обвинувачених, до того ж забезпеченням явки займається саме прокуратура», — сказав нам адвокат Олег Сибаль, якого залучили з центру безоплатної допомоги для Дукузова. 

У прокуратурі нам зазначили, що вони не можуть вплинути на ситуації, коли обвинувачені надають поважні причини своєї неявки. У разі ж відсутності причини — до них застосовують привід. Так відбулось в сьогоднішньому засіданнs 22 листопада. Дукузов не з’явився і його примусово мають доставити в наступне засідання — 16 грудня.

 Окрім цього, ще у 2018 році Генеральна прокуратура ухвалила рішення про екстрадицію Дукузова до Росії, однак з відтермінуванням — до завершення судового процесу в Україні.

Хто такий Дукузов?

Він є братом Казбека Дукузова, який проживає в Чечні та є наближеним до депутата держдуми РФ та правої руки Рамзана Кадирова Адама Делімханова. Казбек був підозрюваним у вбивстві головного редактора Forbes Пола Хлєбнікова. Також, за даними Daily Sabah, брав участь в організації чотирьох вбивств чеченських опозиціонерів у Європі з 2004 року.

fullscreen

Казбек Дукузов

Фото: Фото надане hromadske

Саме з Казбеком пов’язували діяльність деяких чеченських угруповань в Україні. Зокрема, Магомеда Гуциєва, який користувався підробними документами на ім’я Васамбек Боков. Його нещодавно засудили у Грузії за замах на вбивство журналіста Георгія Габунії. Один зі свідків у справі Хасан Халітов говорив нам, що саме Казбек погрожував йому.

Своєю чергою Казбек Дукузов пов’язаний із двома «злодіями у законі» — Азізом Батукаєвим «Азіз» та Гілані Алієвим «Гілані Сєдой», які опинились у санкційному списку РНБО, як і Магомед.

Батукаєв та Алієв, за даними українських правоохоронців, керували бандою, яка фігурує у справі Максима Микитася щодо викрадення юриста. Організатором банди в Україні, за даними слідства, є чеченець Нажмудін Газієв. 

читайте також

Затримання у Туреччині

Крім цього, на початку жовтня в Туреччині заарештували шістьох іноземних громадян, яких звинувачують у шпигунстві та підготовці нападу на чеченських опозиціонерів. За даними Національної розвідувальної організації Туреччини (MİT), серед заарештованих громадяни Росії Абдула Абдулаєв, Равшан Ахмедов, Біслан Расаєв та Асланбек Абдулмуслімов, а також громадянин Узбекистану Амір Юсупов та українець Ігор Єфрим. Останній перебуває у розшуку в Україні з весни цього року, за підозрою у викраденні людини та вимаганні. 

fullscreen

атриманого в Туреччині українця Ігоря Єфрима шукала поліція Одещини

Фото: Скриншот

Наразі усі затримані — у турецькій в’язниці. В МЗС України раніше заявляли, що не отримували від Туреччини інформації про затримання українця.

За даними MİT, лідер затриманих у Туреччині — Біслан Расаєв — отримував накази від депутата Держдуми та радника голови Чечні Адама Делімханова. Другим організатором замаху, як стверджує турецька розвідка, був Казбек Дукузов.

Як нам повідомив один з чеченців , Казбек Дукузов до затримання Магомеда Гуциєва у Грузії працював з ним, а після цього почав тісно працювати саме з Расаєвим. За словами Хасана, до групи також входив і чеченець Башлам Хасієв.

«Біслан був направлений в Туреччину, збирав інформацію, пропонував гроші, щоб прибрати мене та ще декількох опозиціонерів. Він збирав зброю й інші накази Кадирова у Туреччині виконував. І не тільки те, що цікаво Кадирову, а й робили розвідку щодо того, що цікаво Росії загалом. Брат Дукузова Казбека Магомед повністю виконує усі “теми” свого старшого брата. Кримінальні, брудні справи. Шукає для брата людей, щоб у разі чого когось вбити чи злити інформацію», — розповів нам Хасан.

Ми намагалися зв’язатися з обвинуваченим Магомедом Дукузовим, але наразі він не вийшов на зв’язок.

«Кадирівці» в Україні 

Ми розповідали про двох «кадирівців», які приїхали в Україну нібито під виглядом спортивних тренерів, мали відповідне запрошення від керівника Київської федерації боксу Кирила Шевченка. Департамент спеціальних розслідувань їх видворив з України. Один із них — Валід Айдаміров може бути родичем Магомеда Айдамірова, якого в Одесі судять за створення організованої злочинної групи та викрадення людини. 

 Інші замахи та вбивства

Окрім цього, ми розповідали про вбивство в Австрії ключового свідка у справі Аміни Окуєвої — Маміхана Умарова «Анзора», який також був критиком Рамзана Кадирова.

Про замах на своє життя розповідав і блогер з Чечні Тумсо Абдурахманов. Чоловік та мама Аміни Окуєвої також наголошують на ролі «кадирівців» у вбивстві жінки. 

читайте також