Суд скасував договори з перевізником на вісім автобусних маршрутів у Дрогобицькому районі

logo


Господарський суд Львівської області скасував договори з компанією-перевізником «Транс-Екіпаж», яка обслуговувала вісім автобусних маршрутів у Дрогобицькому районі на Львівщині. Причиною такого рішення суду стало те, що секретар конкурсного комітету і депутат Дрогобицької райради Василь Комар виявився водночас власником двох автобусів, які у нього орендує «Транс-Екіпаж», і таким чином вчинив корупційне порушення.

Як зазначається в рішенні суду, у травні 2016 року Дрогобицька РДА створила конкурсний комітет для визначення переможців районного конкурсу перевізників на автобусних маршрутах. Заступником голови комітету став депутат і голова профільної Дрогобицької райради Василь Комар, який водночас є власником двох автобусів «Еталон».

Переможцем конкурсу на обслуговування восьми маршрутів (№132 Дрогобич – Городківка, №131 Дрогобич – Вороблевичі, №129 Дрогобич – Ролів, №127 Дрогобич – Тинів, №124 Дрогобич – Верхній Дорожів, №111 м. Дрогобич – с. Винники, №112 Дрогобич – Нагуєвичі, №160 Борислав – Підбуж) став приватний перевізник «Транс-Екіпаж».

Саме цьому перевізнику Василь Комар і здає в оренду два свої автобуси, а відтак, згідно із законодавством, мав повідомити про конфлікт інтересів. Однак депутат про конфлікт інтересів не повідомив і брав участь у засіданні конкрсного комітету та визначенні переможця.

«[Такими діями] Василь Комар порушив вимоги пункту 1 частини 2 статті 35 Закону України «Про запобігання корупції», тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адмінправопорушення (вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів)», – мовиться в рішенні суду.

Ще в січні 2017 року за такі дії Дрогобицький міськрайонний суд оштрафував Василя Комара на 3,4 тис. грн.

Зараз же, рішенням від 5 грудня Господарський суд Львівської області за позовом місцевої прокуратури визнав недійсними результати конкурсу перевізників, оскільки рішення конкурсного комітету було ухвалене «з існуванням реального конфлікту інтересів». Суд також скасував договори Дрогобицької РДА з фірмою «Транс-Екіпаж» на обслуговування восьми автобусних маршрутів.

Зазначимо, що, як правило, у разі припинення договорів на перевезення замовник має оголосити новий конкурс на обслуговування автобусних маршрутів, а до часу проведення конкурсу може укласти тимчасові договори.

За даними аналітичної системи YouControl, фірма-перевізник «Транс-Екіпаж» належить Йосипу Дяківу.

Прикметно, що в жовтні 2017 року у Дрогобичі мешканці перекрили дорогу через підвищення вартості проїзду в маршрутках до сіл Рихтичі, Вороблевичі та Городківка. Саме на цих маршрутах і працюв «Транс-Екіпаж».

Додамо, що у Львові результати конкурсу перевізників на 20 міських автоубсних маршрутів також скасував суд.