Суд у Львові розгляне скаргу забудовників щодо скасованого “екологічного” висновку на будівництво ВЕС на закарпатській Боржаві

logo


Суд у Львові розгляне скаргу забудовників щодо скасованого "екологічного" висновку на будівництво ВЕС на закарпатській Боржаві

Як повідомляє Всеукраїнський громадський рух “Save Borzhava”, 15 вересня о 15:00 Восьмий апеляційний адміністративний суд (м. Львів) розгляне апеляційні скарги, подані забудовником та його прибічниками, на рішення суду першої інстанції щодо скасування висновку з оцінки впливу на довкілля (ОВД), який дозволяв будівництво вітрової електростанції на полонині Боржава.

Нагадуємо, що 18 березня 2020 року Закарпатський окружний адміністративний суд задовольнив позов даного громадського руху у повному обсязі: визнав протиправним та скасував висновок з ОВД, виданий Департаментом екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА.

“Ми звертаємось до всіх, кому небайдуже збереження природи Українських Карпат, прийти до суду і підтримати нас! Як показало засідання, що відбулося 2 вересня, увага громадськості і суспільний резонанс є дуже дієвими. Отже, до зустрічі перед судом 15 вересня о 14:30 (м. Львів, вул. Саксаганського 13, права № 260/771/19, головуючий суддя В.В. Святецький)”, зазначили в спільноті захисників Боржави.

Водночас в спільноті наголосили на необхідності дотримання карантинних обмежень – носіння масок і дотримання соціальної дистанції.

Сторінка події у Фейсбуку – https://www.facebook.com/events/355318038989826/

Як повідомлялось раніше, 2 вересня цей же суд у Львові скасував дозвіл Держархбудінспекції (м.Київ) на будівництво вітряків, задовільнивши позов захисників Боржави.

Як повідомляло Закарпаття онлайн, захисники найдовшої гірської полонини Карпат неодноразово публічно заявляли, що замовники ВЕС надали громадськості сфальшований в значній частині звіт з ОВД, на підставі якого і був незаконно виданий цей висновок з оцінки впливу на довкілля. Відтак “екологічний департамент” ЗакОДА, на якого покладено обов’язки захищати екологічні права держави та інтереси територіальних громад, всупереч суттєвим зауваженням громадськості, екологів та науковців, цим висновком вочевидь протиправно санкціонував антиекологічний проект ніщивного та незворотнього втручання в екосистему цієї особливо цінної природоохоронної території.

Також і Постійний Комітет Бернської конвенції при Раді ЄС, який опікується питаннями охорони дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі, рекомендує владі України призупинити проект ВЕС на закарпатській Боржаві.

08 вересня 2020р.

Теги: Боржава, полонина, вітряки, ВЕС