Суд визнав незаконними штрафи «Львівобленерго» за крадіжку світла

logo


Господарський суд Львівської області вдруге визнав незаконним штраф ПрАТ «Львівобленерго», нарахований підприємцю зі Щирця за крадіжку електроенергії за допомогою спеціального магніту. Причиною такого рішення стала помилка під час нарахування підприємцю суми штрафу.

Ще восени 2017 року на цех хлібо-булочних виробів та печива у Щирці, власником якого є місцевий житель Василь Винник, з перевіркою лічильника прийшли працівники «Львівобленерго». Під час перевірки вони виявили, що підприємець використовує спеціальний магніт, який зменшує показники лічильника, та склали відповідний акт про порушення. Підприємцю нарахували штраф в 122,6 тис. грн за здійснення впливу на систему енергопостачання протягом півроку. «Нарахування провели за період з дати останнього контрольного огляду засобу обліку, але не більше 6 місяців, по силі струму, визначеній виходячи з найменшої поперечної площі перерізу проводів, та допустимого тривалого струму, який може ними протікати», – пояснили у ПАТ «Львівобленерго».

Однак власник підприємства Василь Винник оскаржив цей штраф у суді, і рішенням апеляційного суду його скасував. Зокрема, суд визнав незаконним те, що «Львівобленерго» нарахувало штраф, не беручи до уваги, що частину коштів за світло підприємець протягом півроку таки сплатив (близько 30 тис. грн). Варто зазначити, що сам факт крадіжки електроенергії Василь Винник в суді не оскаржував, і судовій постанові зазначено, що цей факт є доведеним.

Пізніше комісія «Львівобленерго» перерахувала штраф і зменшила суму збитків до 91,5 тис. грн, однак підприємець його не сплачував. На початку квітня цього року представники «Львівобленерго» прийшли на територію цеху, аби відімкнути боржнику електроенергію, однак усередину їх не допускали. Після цього Василь Винник знову подав до суду і звернувся зі скаргою до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). НКРЕКП надіслала до «Львівобленерго» роз’яснення, у якому вказувалось, що після скасування судом першого штрафу «Львівобленерго» повинні були скасувати свій акт про перевірку підприємства, і не мали права знову нараховувати штраф.

Саме з цієї причини 25 липня Господарський суд Львівської області прийняв рішення, яким зобов’язав ПрАТ «Львівобленерго» скасувати акт про перевірку підприємства, а також відшкодувати Василю Виннику 13 тис. грн, які він витратив на послуги адвоката.

У «Львівобленерго» ZAXID.NET повідомили, що вважають таке рішення суду незаконним і планують подавати апеляцію.

Додамо, що ПАТ «Львівобленерго» нерідко повідомляє про крадіжки підприємствами електроенергії. Торік, до прикладу, у крадіжці електрики на понад мільйон гривень запідозрили фірму сина народного депутата Ігоря Васюника Тараса Васюника ТзОВ «Науково-виробнича фірма “Енерголед”».

Нагадаємо також, що у 2016 році поліція виявила групу співробітників «Львівобленерго», які розгорнули нелегальний бізнес – вони спеціально встановлювали усім охочим електролічильники з вмонтованими пристроями, які занижували обсяги споживання електрики.