Суд визнав ексголову Галицької райадміністрації Львова Лозинського винним у скоєні кримінального правопорушення

logo


Суд визнав ексголову Галицької райадміністрації Львова Лозинського винним у скоєні кримінального правопорушення 

Але відпустив на волю через з закінчення строків давності.

Галицький районний суд міста Львова  3 липня визнав ексголову Галицької райадміністрації Львова Івана Лозинського винним у службовій недбалості, наслідком якої стало вчиненнякримінального правопорушення, а саме: незаконній передачі в приватну власність Будинку вчених – пам’ятки архітектури XIX ст. у Львова.

Суд призначив Лозинському покарання у виді двох років позбавлення волі, з позбавленням права протягом трьох років обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, без штрафу.

Однак, у зв`язку із закінченням строків давності, суд звільнив Лозинського від призначеного йому покарання.

Судстягнув з Лозинського  на користь держави 24  052,49 грн, у тому числі 6 606,95 грн витрат за проведення судово-почеркознавчої експертизи  та 17 445,54 грн витрат за проведення оціночно-будівельної експертизи. Суд також скасував арешт  будівлю Будинку вчених у Львові.

Вирок може бути оскаржений до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд міста Львова протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Позивачем у справі виступила Львівська обласнарада.

Нагадаємо, у лютому 2023 року поліціянти повідомили про підозру колишньому голові Галицької районної адміністрації Львівської міськради Іванові Лозинському у справі незаконної передачі в приватну власність Будинку вчених. Іван Лозинський перебував на посаді керівника Галицької РА у 2001-2005 роках, коли й відбулася переєстрація. Лозинському інкримінували службову недбалість, що завдала збитків громаді на суму 12 млн грн.

У серпні 2022 року прокуратура подала позов доГосподарського суду Львівської області про витребування Будинку вчених з незаконного володіння. За даними прокурорів, будівля незаконно перебувала у приватній власності Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, хоча належить до списку пам’яток, що не підлягають приватизації.

Іван Лозинський до 2019 року працював у Львівській міськраді, в тому числі очолював адміністрацію Личаківського району. Зараз Лозинський працює у ЛМКП “Львівтеплоенерго”.