Суд зобов’язав слідчого внести до ЄРДР справу щодо «темників Укрінформу»

logo


Львівський волонтер і громадський діяч Святослав Літинський оскаржив в суді бездіяльність слідчого, який не хотів починати справу щодо «темників» Укрінформу

Про це він повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

Суд зобов’язав внести справу до реєстру досудових розслідувань.

«Бездіяльність слідчого, який не хотів починати справу щодо темників, оскаржено. Зобов’язано внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань. P.S. Коли не потрібно обслуговувати інтереси правлячих кланів – правоохоронна система в нас працює, як мокре горить», – написав Літинський.

Про ситуацію в «Укрінформі» йшлося в розслідуванні «Української правди». Зокрема, журналісти отрималидокументи для регіонів, які надсилав колишній гендиректор агентства. Майже в кожному файлі містилася колонка «небажані спікери» з переліком людей, організацій, місцевих політиків, коментарі яких не треба використовувати в матеріалах. Так, за даними розслідування, на державному ЗМІ намагалися впровадити темники проти сера Львова Андрія Садового та керівників місцевих громад.

Громадський активіст і волонтер Святослав Літинський висловився про темники, якими пропонували послуговуватисяжурналістам у підготовці матеріалів на державному сайті «Укрінформ». За даними розслідування УП, він присутній у списку як небажаний спікер.

Звернення депутатів щодо можливого кримінального правопорушення через поширення «темників» у державному інформагентстві «Укрінформ» направили до Київської міської прокуратури.

Згодом стало відомо, що кореспондент«Укрінформу» Юрій Стригун, який підтвердив інформацію про «темники», отримав повістку. Новий очільник агентства, полковник Сергій Череватий, запевнив, що розпорядження про необхідність працівникам «Укрінформу» прибути до ТЦК надійшло агентству ще до його призначення.

⚡️⚡️⚡️Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.