Суд зобов’язав залізничника-хакера відшкодувати компанії 412 тис. грн

logo


image

Тернопільський апеляційний Суд звільнив від тюремного ув’язнення екс-посадовця «Львівської залізниці», що крав електроенергію підприємства для майнінгу криптовалюти. Про це повідомляє видання “Наші гроші” з посиланням на інформацію в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

В жовтні минулого року колишнього заступника директора ВСП «Львівська дистанція захисних лісонасаджень» Володимира Гавронського засудили за крадіжку електроенергії підприємства . Санкція статті передбачала покарання до трьох років позбавлення волі, проте після подання апеляції суд був поблажливим і замість позбавлення волі зобов’язав підсудного відшкодувати Укрзалізниці 412 тис. грн збитків за крадену електрику.

Відзначимо,що раніше у обов’язки пана Гавронського входила організація вирубки лісу біля залізниці, в його розпорядження також перебували гаражі та автобаза. У одному цих приміщень протягом червня – листопада 2019 року він під’єднав до електромережі залізниці комп’ютери, аби майнити криптовалюту. Використовуючи магніт, він також крав електрику підприємства. У так званій майнінговій фермі було виявлено 100 комп’ютерів.

На момент оскарження вироку в апеляції Гавронський відшкодував Укрзалізниці 120 000 гривень. Скільки віртуальних грошей вдалося йому заробити на майнінгу – невідомо.