Судді Шевченківського районного суду Львова порушують українське законодавство

logo


Судді вирішили не вносити у ЄДРСР ухвали про відкриття провадження у справах цивільної форми судочинства за 2010-2011 роки.

Про це повідомляє Львівське обласне відділення ВГО «Журналісти проти корупції».

Відтак, журналісти скерували до Шевченківського районного суду Львова скеровано інформаційні запити щодо невиконання суддями цього суду законів «Про доступ до судових рішень», «Про доступ до публічної інформації», «Про забезпечення права на справедливий суд».

Йдеться про включення до Єдиного державного реєстру судових рішень електронних копій документів, їх оприлюднення та використання, що, згідно із законом «Про забезпечення права на справедливий суд», суд повинен був зробити впродовж шести місяців з дня набуття чинності цього закону та включити судові рішення, починаючи з 1 січня 2010 року.

У запитах журналісти просили надати відповіді щодо причин порушення суддями вимог цього закону та не включення до реєстру ухвал про відкриття провадження у справах цивільної форми судочинства:

– за 2010 рік суддями Шевченківського районного суду Львова Білінською Г.Б. – 309 ухвал; Кавацюком В.І. – 115 ухвал; Баєвою О.І. – 224 ухвали;

– за 2011 рік – суддею Білінською Г.Б. – 107 ухвал; суддею Кавацюком В.І. – 39 ухвал.

Шевченківський районний суд Львова відповів на усі 13 надісланих запитів, однак, порушивши термін надання відповіді на запит. У відповіді йдеться, що на зборах було вирішено не вносити ці дані у реєстр, а направляти лише остаточні рішення по справах, шо суперечить законодавству України.

Як дослідили журналісти, у реєстрі суду за 2010 та 2011 роки відсутні ухвали про відкриття провадження, однак у 2012-2013 році всі судді уже вносили ці дані.

Наразі «Журналісти проти корупції» скерували звернення до Голови Ради Суддів України та Голови ДСА України та планують скерувати до Верховної Ради і Президента України.