Супрун анонсувала кампанію з вакцинації від кору у школах

logo


Про це на брифінгу у Львові повідомила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

“Ми розпочинаємо у Львівській області спеціальну кампанію, щоб вакцинувати у школах майже 20 тисяч дітей, які раніше не були прищеплені від кору”,- зазначила Супрун.

За її словами, вже наступного тижня в області розпочнуть планування кампанії з імунізації. Воно триватиме близько місяця і має на меті встановити адреси проживання невакцинованих дітей. Паралельно буде проводитись комунікаційна кампанія — роз`яснювальна робота з батьками, вчителями та медичними працівниками. А від середини лютого – сама імунізація.

Як зазначила очільниця МОЗу, в області є 502 тисячі доз вакцини, виготовленої у Бельгії та США. Вони доставлені і зберігаються за технологією “холодного ланцюга”, тобто із дотриманням необхідного режиму. Перевірити їх якість зможуть самі батьки, оскільки на кожній ампулі вакцини є індикатор.

Читайте також: Супрун розповіла, чому її викликають до суду

Під час кампанії у загальноосвітніх закладах працюватимуть тимчасові пункти щеплень.

Вакцинація здійснюватиметься згідно з чинним законодавством, яке передбачає надання письмової згоди від батьків щодо проведення щеплення, проведення огляду дитини лікарем безпосередньо перед щепленням, що включає загальний огляд, а також вимірювання температури.

У випадку, якщо батьки будуть відмовлятися від щеплень, з ними буде проводитись індивідуальна роз`яснювальна робота. Проте без згоди батьків вакцинацію дітям проводити не будуть.

Як зазначила Супрун, Львівська область лідирує за кількістю хворих на кір. У 2018 році в області на цю недугу тут захворіло понад 11 тисяч жителів. Це 22% всіх випадків кору в Україні. Двоє дітей від цієї інфекційної хвороби померли.

Після Львівщини кампанію з вакцинації дітей будуть проводити в Закарпатській, Івано-Франківській, Одеській областях, які також мають найвищі показники за кількістю захворювань на кір.