«Світові Дні молоді переконують: ти не один у цьому світі»

logo


Так каже заступник голови Львівської ОДА Юрій Підлісний.

У Кракові офіційно відкрився Світовий день молоді. 27 липня до Польщі прибув Папа Римський Франциск26 липня відбулося офіційне відкриття Світового дня молоді (СДМ) у Кракові. Цьогорічний СДМ – уже 31-й за рахунком. За даними оргкомітету, участь у цій події підтвердили 356 тис. 294 учасники зі 187 країн світу. 

Образ Ісуса Милосердного є центральним на цьогорічному СДМ, він буде прикрашати Папський вівтар, який спорудили на Блонях. Кілька днів тому у Кракові представили дуже незвичний образ Ісуса Милосердного – складений із 15 тисяч фотографій, надісланих вірними з усього світу. «Це були фото на документи, групові, відпочинкові, сімейні, навіть шлюбні знімки та УЗД ненароджених дітей. Було відчутно великий галас у Церкві, про який говорив Папа Франциск», – сказав співорганізатор акції Конрад Цємка.

Історія СДМ починається з 1984 року, коли Папа Іван Павло II закликав молодь Риму спільно відсвяткувати Рік Покути. А у 1985 році Папа оприлюднив послання до молоді світу, цим самим запровадивши Світовий день молоді. Молодих людей приймали Буенос-Айрес, Сантьяго де Компостела, Ченстохова, Денвер, Маніла, Париж, Рим, Торонто, Кельн, Сідней, Мадрид, Ріо-де-Жанейро. 

До речі, цього року українська мова стала однією з офіційних мов СДМ. Українські групи – серед найчисленніших.

– Я привіз зі Світового дня молоді найголовніше враження: що ти не один у цьому світі, – розповідає Юрій Підлісний, викладач філософії в УКУ, заступник голови Львівської ОДА, учасник СДМ 1991-го та 1993 років. – Багато твоїх ровесників, всі перебувають на спільній молитві… Я бачив силу церкви. Бачив, що є глава церкви – Папа, який говорить до молоді про глибокі духовні речі зрозумілою мовою. У польському місті Ченстохова, куди ми 1991 року поїхали вперше, я відкрив для себе, що Святійший отець – не лише серйозний світовий лідер, а й людина, яка має прекрасне почуття гумору. Пригадую, на великій площі на Ясній горі зібралася неймовірна кількість людей. Волонтери скеровували кожну групу у відведений сектор, жартуючи при цьому, що, мовляв, якщо ви не організуєтеся добре, Папа це побачить і піде звідси. У цей час Святійший отець якраз наблизився до ведучого і, зачувши ці слова, теж пожартував: «Ну, саме так і зроблю». Якраз тоді, на початку 90-х, ми відроджували молодіжне товариство студентів-католиків «Обнова» у Львові. Багато з того, що бачили на Світовому дні молоді, згодом прислужилося у наших духовних акціях. Особливо після поїздки на День молоді до США, у Денвер. Українцям його відвідини оплатили американські єпархії УГКЦ. Це була їхня ініціатива. Ми не лише вперше відкрили для себе Америку, а й мали нагоду познайомитися з життям наших тамтешніх парафій. На власні очі бачили багато гарних українських місць, про які свого часу подбав ще кардинал Йосип Сліпий. Відкрили для себе специфічну американську їжу, їхній менталітет, їхню відкритість… Захоплювало все: загальний молитовний настрій, те, як говорить Папа, про що… Ці враження привезли в Україну. А головне – впевненість: ти не один у цьому світі. І це справді велике завдання церкви – показати, що ти не один. 

Найголовніша подія цьогорічного Світового дня молоді – приїзд Папи Римського Франциска. Для Понтифіка поляки підготували подарунки. Серед них – черевики ручної роботи. Взуття Папи – це подарунок від фірми, яка продовжує традиції підприємства Станіслава Змії, папського шевця. Вони пошиті з телячої шкіри на італійській підошві типу extra light. Черевики зроблені вручну, з увагою до кожної деталі.

Папа Римський Франциск вперше прибув до Польщі. 27 липня у краківському міжнародному аеропорту ім. Йоана Павла ІІ Папу зустрів президент Польщі Анджей Дуда з дружиною та представники ієрархів. Місцем проживання Святійшого Отця став палац краківських митрополитів. Щовечора протягом перших трьох днів Папа Франциск із центрального вікна палацу вітатиме групи, що збиратимуться на площі та в парку перед ним. 

 28 липня вранці Святійший Отець відлетить до Ченстохови, де в Національному марійному санктуарії на Ясній Горі відслужить Святу месу. 

Повернувшись до Кракова, приєднається до учасників Світового дня молоді. До місця проведення зустрічі – парку Блоні – він прибуде спеціальним трамваєм, в якому також перебуватимуть представники молоді з особливими потребами. Вранці 29 липня Папа Франциск відвідає колишні нацистські концтабори Аушвіц та Біркенау. Ввечері приєднається до учасників СДМ, які знову зберуться у парку Блоні на молитву Хресної Дороги.

30 липня вранці Папа відвідає санктуарій Божого Милосердя, де висповідає кількох юнаків і дівчат.

На Поле Милосердя, яке займає понад двісті гектарів та може вмістити кілька мільйонів прочан, Святійший Отець повернеться у неділю вранці, де відслужить Святу Месу і оголосить країну, яка наступною прийматиме Світовий день молоді.