Технології звукового дизайну: у Львові відкрили арт-об’єкт “Звуки міста” (відео)

logo


image

У Львові презентували скульптуру міста у межах проєкту-синтезу мистецтва та технологій, в основі якого лежить перетворення звуку на форму.

Від звуків годинника на львівській Ратуші – і до гортання сторінок книги. Слухаючи півторахвилинну аудіодоріжку немов поринаєш у центр міста Лева, у його старовинні вулички, де їздять трамваї та карети з кіньми. Саме такими на думку організаторів всеукраїнського проєкту є звуки Львова.

Якщо ми кажемо про Львів, це 100 % кава, звуки кавомашин. Це звуки джазу, це звуки бруківки, це звуки Ратуші, тобто годинника на Ратуші. Такі сучасні звуки. Тому що особисто для мене Львів це таке дуже креативне, сучасне, мистецьке місто, – розповіла авторка ідеї проєкту Альона Тимошенко.

Асоціюється місто в ідейниці проєкту і з книгарнями та книжками. Тож й не дивно, що серед інших звуків можна почути гортання сторінок. Такий проєкт реалізовують також у  Києві, Харкові, Дніпрі, Маріуполі, Одесі та у Криму. І у кожного – скульптура, як і звуки, є індивідуальними та неповторними.

От такий бордово-малиновий, пурпуровий – це перша, особисто моя асоціація, коли мене спитали, якого кольору Львів. Мені якось ще з дитинства Львів ось такий. Він насичений, такий пурпуровий. Сам пурпуровий колір це про благородність, про таку традицію. І рожевий – це внутрішнє наповнення Львова. Він сучасний, душа Львова по суті, – зізналась художниця проєкту Ксенія Дацюк.

Це цікаве поєднання, тому що Львів в собі охоплює і культуру, і виваженість, водночас і молодіжний драйв, який дозволяє нам рухатися вперед. А скульптура надзвичайно цікава. Це те, що дійсно заставляє подумати, – повідомив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Годик.

Модель самої ж скульптури створили за допомогою штучного інтелекту та  3D-візуалізації. Місто Лева – 5-те, де уже встановили інсталяцію, попереду іще Маріуполь та Київ. Однак у амбітних планах – створити такі скульптури з унікальними звуками 30 українських міст.  

В кожному місті в нас було 4-5 героїв-містян з різних сфер: спорту, фешн індустрії, шоу-бізу, з науки, ІТ-технологій. І вони нам розповідали якими звуками в них асоціюється і звучить їх рідне місто. Якраз всі ці розповіді там будуть. Там будуть й локації рідного міста. Тому що разом із героями ми гуляли містом, записували ті звуки, – додала авторка ідеї проєкту Альона Тимошенко.

Місто, в якому можна віднайти гармонію, яке зберігає пам’ять поколінь. Загадкове та водночас ніжне і привітне. місто, яке кожен бачить по-своєму, в одному із фільмів у межах проєкту.

Весь цей процес створення цієї скульптури і збору цих звуків ми зафільмували, в нас є таких 7 фільмів. І найближчим часом вони будуть презентовані на одному із українських каналів, – зауважила Альона Тимошенко.

Постійним місцем для інсталяції обрали подвір’я FESTrepublic.  Для того, щоб почути звуки міста Лева, просто необхідно відсканувати QR-код та перейти за посиланням. А тут і аудіо–, і відеостворення та історії відомих містян.