“Територія полита кров’ю”: ухвалення будівництва на місці колишнього концтабору обурило активістів у Львові (Відео)

logo
194710_teritorija_polita_krov_ju_uhvalennja_budi.jpeg


Скріншот відео

Львів

21.06.2018 12:45

На початку червня 46 депутатів міськради дозволили зведення житлового кварталу на території “Цитаделі”

Макет “Цитаделі”, де під час другої світової війни розташовувався  нацистський табір – Шталаг-328 встановили поблизу Львівської  ратуші. Крім того, влаштували перформанс – таким чином місцеві активісти вимагають у чиновників заборонити будівництво житлового кварталу навколо території колишнього  концтабору.

Учасники акції вимагають надати “Цитаделі” статусу музейного комплексу.

“Це не є нормально, коли депутати бездумно голосують за рішення побудувати багатоквартирний будинок, де мають жити люди, на території колишнього концтабору. Території де був біль,  страждання, смерть. Це не є нормально. Ми проти того”, – пояснила активістка Олена Мількевич.

Зазначається, що на території “Цитаделі” було знайдено багато поховань.

За темою

>
Скандал у Києві: хто сприяє відчудженню землі Кіностудії ім. Довженка “дочці” “Роснафти”

“Оце все, що там сталося – ми проводили дослідження там навколо багато поховань, там попіл спалених тіл, там мордували сенс життя, яке було перекреслене німецькими нацистами. Під час війни українські жінки рятували тих військовополонених, хоча наражали себе на небезпеку “, – пояснив голова Єврейської громади у Львові Мейлах Шейхет.

Натомість у міськраді Львова стверджують, що зауважень серед влади міста щодо рішення не було.

“Жодного зауваження ні профільних комісій, ні окремих депутатів, жодних виступів у залі не було. Звичайно, оскільки не було зауважень – ми голосували за цю ухвалу у тому числі я як і 46 депутатів. Розуміючи настрої, моя думка, що ніхто не буде голосувати проти подолання вето і ухвала буде скасована”, – розповів депутат Львівської міськради Валерій Веремчук.

7 червня, міські депутати більшістю голосів змінили цільове призначення території колишньої в’язниці і дозволили зведення житлово-офісних споруд. Щоправда, міський голова ветував це рішення. Нині це питання знов розглядатимуть у міськраді.

Відео за темою


А поділитися?Вам має сподобатись...