Тільки в перший день на «Zaxidfest» фестивалили 45 тис. гостей

logo


Цьогоріч «Західфесту» «стукнуло» десять років. Тож на нього з’їхалися найбажаніші для фестивальників гурти: «Без Обмежень», «Karna», «Ляпіс-98».

Від третього Дня народження фестивалю всі дороги до нього ведуть у село Родатичі, що за 40 кілометрів від Львова.

«Цей раз, оскільки фестиваль припав на День незалежності України, ми всі з українськими прапорами, в українських вінках. Тут мало сну, мало їжі, алкоголю дуже багато! Взагалі нам ця атмосфера дуже подобається!», ‒ розповіла фестивальниця з Києва Таня Деркач.

«Zaxidfest» ‒ єдиний фестиваль, на який я їжджу. Це мій пункт підзарядки, розрядки. Насправді я ж вдома не буду по вулиці за хлібом ходити так з пір’ям і пушком, як я тут вдягнута. А тут, на фесті, можна розкритися. Я сюди приїхала за 1 500 км. Хоча насправді родом з Хмельниччини. Ми на море просто їздили відпочивати і сюди звернули», ‒ поділилася емоціями фестивальниця з Хмельницького Катерина Андрійчук.

Там кожен міг налаштуватися на свою хвилю. Бо на трьох сценах «Zaxidfest» ‒ головній, рок та інді ‒ звучали різні стилі музики.

«Сотні, десятки разів попереджаємо: ми співаємо нецензурно, тому заберіть дітей від сцени, закрийте їм вуха. Бо ми так сприймаємо дійсність в нашій країні, яка відбувається. Інакше нам не сприймається. Будемо співати про ті обличчя, які усміхаються до нас з банерів і замахують нас на кожному кроці в місті. Будемо співати про тих, хто багато обіцяє і нічого не робить», ‒ пояснив перед виступом вокаліст і гітарист гурту «Бетон» Андрій Жолоб.

«Бетон» ‒ це дворічний львівський гурт. Архітектор в ньому ‒ за барабанщика, лікар-ортопед ‒ за гітариста, а політолог ‒ басист. Хлопці доводять, що нічого неможливого немає, адже створили групу, коли на носі кожному майже сороківка.

Приїхали гурти з України, Європи та Америки. Заради «Zaxidfest» підібрали найкращі свої пісні. До прикладу, «5 VYMIR», що концертував на Koktebel Jazz Festival, RespublicaFEST, ГОГОЛЬFEST, Бандерштат, Woodstock ‒ і навіть в Кракові та Берліні ‒ цю сцену таки називає найпотужнішою.

«Цього разу на фестивалі ми граємо на головній сцені і це буде наш найбільший виступ в історії гурту з того часу, як ми його заснували, коли нам було по 12 років. Тому підготували все найкраще, що є!», ‒ пояснив вокаліст та гітарист гурту 5 VYMIR Костянтин Почтар.

Фестиваль тривав три дні, а стартував у День незалежності України. І тільки в цей день його відвідало 45 тис. людей.

«Побажаю українцям бути менш байдужими. Щось робити, не жалітися так багато. Брати справи в свої руки і щось робити!», ‒ додав вокаліст гурту «Обійми дощу» Володимир Агафонкін.

А коли сонце заходило, фестиваль «Захід» набирав ще більших обертів. Тоді на сцену виходили «Bullet for my Valentine», «Sepultura», «Тартак», «Guano Apes», «Therion».