ТОП-5 інноваційних проектів, які подали львів’яни на Громадський бюджет

logo


У Львові вже входить у традицію подання проектів на Бюджет міських ініціатив, який дозволяє мешканцям показати громаді свої ідеї для покращення міста та, за достатньої кількості голосів, отримати на його реалізацію кошти.

Сайт 032.ua обрав для ознайомлення найцікавіші проектні пропозиції у сфері інновацій.

Парк науки та креативності

У Стрийському парку пропонується створити локацію, де усі охочі зможуть випробувати власноруч дію законів фізики. Передбачається, що тут відпочиватимуть сім’ї та будуть проводитись відкриті уроки, аби вдосконалити чи набути знання з природничих наук.

Де? Галицький район, вул. Паркова, 3.

Хто пропонує? Олег Жовтанецький.

Скільки? 1 мільйон 476 тисяч гривень.

Розумна зупинка «Галицький Лев»

У межах нового житлового кварталу, мешканці вулиці Пулюя пропонують створити практичний і комфортабельний громадських простір: місце роздільного збору ТПВ зробити закритим, навколо нього створити естетичну зупинку на вимогу з кавоматом, розетками і безкоштовним Wi-Fi. Зупинка буде «розумною»: сигналізуватиме водію про відсутність пасажирів, міститиме відеонагляд, інформаційне табло, монітор з тачскріном і антивандальним склом тощо.

Де? Франківський район, вул. Пулюя, 40.

Хто пропонує? Тетяна Юринець.

Скільки? 150 тисяч гривень.

Львівська мережа зарядних станцій для електромобілів “LEV”

Автори проекту впевнені, що у Львові слід розбудовувати інфраструктуру безкоштовних зарядних станцій для електромобілів, аби спонукати мешканців переходити на екологічно чистий транспорт. Окрім цього, мережа “LEV” автоматично стане частиною всесвітньої мережі To-U. Передбачається встановлення 30 зарядних станцій біля НУ «ЛП», УКУ, Стрийського парку, Парку культури, Дитячої поліклініки на Сихові, спорткомлексів «Динамо», «Арени Львів», Аеропорту, Головного залізничного вокзалу та в інших стратегічних локаціях.

Де? У різних районах міста.

Хто пропонує? Андрій Рудий.

Скільки? 2 мільйони 882 тисячі 303 гривні.

Сонячне Wi-Fi дерево

Проект розрахований насамперед на студентів та має бути розміщений біля головного корпусу ЛНУ ім. Івана Франка. Сонячне дерево міститиме 2 точки з безкоштовним Wi-Fi та з 32-ма розетками (по 16 на кожній) для зарядки різноманіітних гаджетів. Ці точки матимуть форму дерева з металевим стовбуром та сонячними панелями в «кронах».

Де? Галицький район, Університетська,1.

Хто пропонує? «Еволюція суспільства», Дмитро Попадинець.

Скільки? 500 тисяч гривень.

Під небом Сихова: життя на даху КОЦ ім. О. Довженка

Для мешканців міста усіх вікових категорій пропонується створити багатофункціональний освітньо-культурний простір на даху кінотеатру імені Довженка. Дах відремонтують та поділять на зелену, відпочинкову (місця для сидіння, читання, доступ до wi-fi, проектора, екрану) та наукову зони (з телескопом, глобусом, маятником, сонячним і пісочним годинниками), обладнають сонячними панелями, контейнерами для роздільного збору сміття. Актуальним буде створення Центру перед 2019 роком, коли в Україні відзначатимуть 125-річчя від Дня народження Олександра Довженка.

Де? Сихівський район, пр. Червоної Калини, 81.

Хто пропонує? Оксана Гузь.

Скільки? 3 мільйони гривень.

Слід додати, що цього року на Громадський бюджет було подано 298 проектів (що є більшим показником, ніж у 2016-му) на загальну суму понад 235 мільйонів гривень. Після розгляду всіх пропозицій виконавчими органами ЛМР, з 1 до 15 листопада відкриють голосування для львів’ян, які зможуть виявити свою волю через систему BankID або ЦНАП. Проекти-переможці отримають фінансування з міського бюджету та будуть втілені упродовж 2018 року.

Читайте також:

Не пропусти: ТОП-5 виставок у Львові, які треба встигнути відвідати до кінця вересня.

ТОП-5 подій у Львові, які варто відвідати на цих вихідних.