Трамвай до Винників не запускатимуть, натомість планують інший проєкт

logo


У березні 2019 року на громадських слуханнях щодо будівництва довкола колишнього Винниківського озера, бізнесмен Григорій Козловський особисто презентував ідею трамвая до Винників. 

Джерело:Tvoemisto.tv.

Спершу трамвайну колію планували прокласти до Винниківського мосту, де хотіли влаштувати розворотнекільце і автобусну станцію. Вартість такого проєкту, за словами тоді ще депутата Григорія Козловського, становила до 4 млн євро. Проте спочатку вирішили зробити кільце біля офтальмологічної поліклініки на в’їзді до міста.  

Вже на громадських слуханнях 25 червня щодо розширення елітного відпочинкового комплексу Emily Resort у Винниках і з’єднання велодоріжкою Винників зі Львовом, головний архітектор цих проєктів Андрій Ігнатюк вказав,що напроєктованій ділянці недостатньо місця для двох трамвайних колій.

«Було розроблене замовлення на технічний розрахунок пропускної здатності цього полотна. Тобто полотно – це ширина наявного стану. Воно може бути розраховане лиш на одну трамвайну лінію, дві поруч не помістяться. Інакше нам треба втручатися у ландшафт. Коли здійснили цей аналіз, то виявилося, що одну лінію робити недоцільно, бо один трамвай лише на розворот і повернення рухатиметься 50–70 хвилин. Тобтоце не полегшить транспортне сполучення, а от пішохідні зв’язки це можуть зробити – такий висновок зробили спеціалісти», – вказав архітектор.

Попри це, коли та за чиї кошти реалізовуватимуть велодоріжку між Винниками та Львовом невідомо. Учасників громадських слухань обурило, що не з’явився представник Львівської міськради, який повноцінно відповів би на їхні питання. 

25 червня у Львові мали відбутися громадські слухання щодо двох проєктів: перший –про прокладання велодоріжки, яка має сполучити Винники зі Львовом, другий – про розбудову елітного відпочинкового комплексу Emily Resort у Винниках.